Co to są kisteny?

W obecnych czasach każda firma logistyczna zastanawia się nad wyborem skrzyniopalet w swojej branży. Obecnie najczęściej wykorzystuje się skrzyniopalety drewniane lub plastikowe. Choć skrzyniopalety drewniane posiadają wiele zalet, warto także zastosować w procesie transportowania skrzynie plastikowe. Ponadto skrzyniopalety są świetnym rozwiązaniem różnych problemów z przemieszczaniem dóbr tych lekkich, jak i znacznie cięższych.

Co to są kisteny i jak powstają?

Kisteny są to skrzyniopalety, które zostały wytworzone po to, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń oraz zapewnić uniwersalne rozwiązania do przechowywania produktów jako alternatywa do skrzyni drewnianych. Zatem kisteny znalazły szerokie zastosowanie w wielu branżach i coraz częściej są kupowane przez przedsiębiorców. Kisteny plastikowe są formowane pod bardzo dużym naciskiem oraz w polerowanych formach. Dzięki temu całkowicie zachowany jest kształt i wymiar oraz charakteryzują się dużą wytrzymałością Tak więc za każdym razem, gdy nabywca stosuje kisteny z plastiku, może określić jaki ładunek mogę one przyjąć. Skrzynie te są produkowane z materiału tzw. HDPE, który jest bardzo wytrzymały. W obecnych czasach stały się one bardzo popularnym opakowaniem służącym do transportowania oraz magazynowania wszelkich towarów. Tym bardziej że transport to bardzo odpowiedzialne zadanie.

Czy warto inwestować w kisteny plastikowe?

Nie ulega wątpliwości, że kisteny z plastiku łatwiej utrzymywać w czystości niż skrzynie drewniane. Poza tym skrzyniopalety plastikowe łatwiej przenosi się, gdyż nie posiadają ostrych gwoździ w swojej konstrukcji. Przyjmuje się, że tworzywo sztuczne HDPE jest dziesięć razy trwalsze od drewna, a tym samym przedsiębiorstwo oszczędza środki pieniężne. Otóż nie musi ono wydawać pieniędzy na kolejny zakup skrzyniopalet. Mimo tego każdy przedsiębiorca może mieć wątpliwości, czy powinien kupować plastikowe opakowania w czasach, gdy tworzywo sztuczne zagraża naszemu środowisku. Współczesne skrzyniopalety są wyprodukowane z recyklingowego polipropylenu. Wobec tego opakowania te nie szkodzą środowisku i mogą być przerobioną na zupełnie nową skrzyniopaletę. Dlatego też warto inwestować w kisteny z plastiku. Przynoszą one wielu korzyści firmie takich jak oszczędność miejsca, obniżenie kosztów transportu czy brak przerw w dostawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *