Palety plastikowe. Doskonały wybór

Świadczenie usług transportowych lub magazynowych, często wiąże się z koniecznością używania palet. W opinii wielu osób, istnieją tylko jedne palety – drewniane. Fakt, są one bardzo popularne i cenione z uwagi między innymi na cenę, jednak mają i swoje wady. Podstawową jest ciężar, a inną podatność na uszkodzenia. Oczywiście drewniane palety najczęściej można naprawić, nierzadko jednak jest to problematyczne.

Palety plastikowe. Czy warto ich używać?

Alternatywą w takiej sytuacji mogą być palety plastikowe. Występują w różnych rozmiarach, oczywiście dostępne są także europalety plastikowe. Czy plastikowe palety to coś, czego warto używać? Tak i to z wielu powodów.

Cena zakupu

Plastikowe palety najczęściej nie są droższe od drewnianych, dlatego cena zakupu nie powinna być czynnikiem zniechęcającym do zakupu akurat takich palet. Najdroższe są oczywiście europalety plastikowe, ale i w przypadku drewnianych palet, europalety również mogą być nieco droższe, to normalne. .

Jakość

Nie każdy ma świadomość, że plastikowe palety często są o wiele mocniejsze od drewnianych i nawet ich intensywne użytkowanie nie musi spowodować pogorszenia ich stanu czy uszkodzenia, po którym konieczne będzie ich wyrzucenie. W zależności od tego, co na paletach będziemy transportować lub przechowywać, można zdecydować się na palety o większym lub mniejszym maksymalnym obciążeniu. Oczywiście te mocniejsze mogą być droższe, ale w zamian za to, umożliwiać transportowanie lub magazynowanie naprawdę ciężkich produktów.

Waga palet

Palety plastikowe są dużo lżejsze od drewnianych. Przy magazynowaniu na nich produktów ma to mniejsze znaczenie, przy transporcie produktów na paletach już bardzo duże. Transport na plastikowych paletach jest łatwiejszy, waga palet nie wpływa też za bardzo na masę ładunku w pojeździe. To odmienna sytuacja niż w przypadku palet drewnianych. Kilkanaście lub kilkadziesiąt takich palet w pojeździe ciężarowym, to już spora waga, a więc plastikowe palety mogą umożliwić przewożenie ładunku o większej wadze, bez ryzyka jakiegokolwiek przeciążenia pojazdu.

Warto stawiać na plastikowe palety

Mocne, trwałe, lekkie. Takie są palety plastikowe. Pomimo ich mniejszej popularności, warto w działalności transportowej lub magazynowej, stawiać właśnie na nie. To wybór, który po prostu się opłaca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *