Plastikowe zbiorniki na wodę

Pojemniki na produkty płynne, wykonane z tworzywa sztucznego niewchodzącego w reakcję z zawartością to bardzo wygodna forma przechowywania i transportowania wody oraz innych cieczy. Plastikowe zbiorniki na wodę produkowane są zgodnie z określonymi normami, w których priorytetem jest bezpieczeństwo dla zdrowia ludzi i zwierząt. Plastikowe pojemniki bowiem mogą służyć do magazynowania wody pitnej, deszczówki, wody o charakterze przemysłowym i innych płynów.

Mało i wielkogabarytowe zbiorniki plastikowe na wodę

Z pojemników plastikowych na wodę można wyróżnić zbiorniki małogabarytowe i wielkogabarytowe. Każdy z nich przeznaczony jest do odmiennego zastosowania w zależności od jego pojemności.

O większości tworzyw sztucznych przyjęło się mówić „plastik”, gdyż materiał używany do ich produkcji jest lekki, odporny na wiele czynników, łatwy w produkcji i tani w eksploatacji. Mogą mieć różny kształt, wielkość oraz kolor.

Plastikowe zbiorniki na wodę

Pojemniki przeznaczone do kontaktu z żywnością w tym wodę pitną produkowane są z organicznego środka chemicznego jakim jest polipropylen.Gromadzenie wody na potrzeby produkcji lub jako jej czynnik wymaga zastosowania ogromnych zbiorników plastikowych na wodę o pojemności kilkuset litrów. Z takich zbiorników możemy wyróżnić zbiorniki Combo Fructus, Combo Excelsior czy Combo Life – pojemniki plastikowe na wodę w kształcie prostokąta z otwieraną górną pokrywą oraz zaworem spustowym. Pojemniki te ustawione są na paletach ułatwiających i transport oraz przechowywanie.Innym nieco rodzajem są plastikowe pojemniki w kształcie czterech połączonych beczek, ustawionych na palecie – w górnej części zbiornika znajduje się otwór zamknięty pokrętłem, natomiast w części dolnej znajduje się spust wody.

Pojemniki małogabarytowe

Z pojemników małogabarytowych z pewnością należy wyróżnić pojemniki wykonane przy pomocy formowania metodą rotacyjną zapewniającą im szczelność, identyczną grubość ścianek oraz idealny kształt. Tego typu zbiorniki plastikowe na wodę mają szczelne pokrywy zaopatrzone w uszczelki lub dopasowane pokrętła.
Należą do nich:
– beczki o pojemności kilkudziesięciu lub więcej litrów,
– wiadra różnej pojemności,
– kanistry w różnych rozmiarach,

Wszystkie pojemniki plastikowe na wodę wykonane są ze szczególną starannością, posiadają certyfikaty i atesty potwierdzające bezpieczeństwo ich użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *