Właściwości i rodzaje folii polietylenowej

Folia polietylenowa znajduje szereg zastosowań zarówno w domach prywatnych, jak i w przemyśle. Pozwala na bezpieczniejszy transport towarów, zwiększa też ich żywotność. O czym warto jeszcze wiedzieć zastanawiając się nad tym, czy przyda się również nam?

Właściwości i zastosowanie folii PE

Producent folii PE zwykle podkreśla przede wszystkim to, że oferowane przez niego rozwiązanie jest odporne zarówno na działanie pary wodnej, jak i czynników chemicznych. Warto jednak mieć na uwadze, że nie są to jej jedyne atuty. Folia PE zwraca na siebie uwagę także dlatego, że jest odporna tak na proces starzenia, jak i na szkodliwy wpływ niskiej temperatury. Dobrze jest się nią zainteresować także z uwagi na to, że świetnie radzi sobie z czynnikami mechanicznymi. Ostatnia z wymienionych cech folii polietylenowej zasługuje zresztą na szczególne podkreślenie. Imponuje, bo mamy przecież do czynienia z rozwiązaniem o niskiej wadze.Ciekawe właściwości sprawiają, że Folia polietylenowa ma szereg zastosowań. Jest przez nas kojarzona z rozwiązaniem typowym dla branży spożywczej i odzieżowej, tymczasem pojawia się także w branży remontowej oraz budowlanej. Może być elementem izolacji zapobiegającej przedostawaniu się wilgoci, jest stosowana jako izolacja pozioma fundamentów, a jednocześnie stanowi skuteczne zabezpieczenie podłogi i dachu. Folia PE nadal jest też wykorzystywana przy produkcji reklamówek, a także opakowań służących do przechowywania żywności.

Jak wybrać dobrą folię PE?

Nie każdy producent folii PE produkuje rozwiązania o uniwersalnym zastosowaniu. Warto więc pamiętać o tym, że folię polietylenową możemy dzielić na kilka grup. Najbardziej interesująca wydaje się folia HDPE o dużej gęstości i wysokiej wytrzymałości. Jest stosowana wszędzie tam, gdzie oczekuje się od niej odporności na oddziaływanie pary wodnej i czynników chemicznych. Z kolei folia LDPE to model o niskiej gęstości i dość niskiej temperaturze topnienia. Jest przezroczysta i bezwonna, a na rynku znana jest jako folia stretch.Ostatnim rodzajem folii polietylenowej jest folia MDPE. Często określana jest jako produkt pośredni, bo łączy w sobie cechy folii reprezentujących dwie pierwsze grupy. Jednym z jej znaków rozpoznawczych jest przystępność cenowa. To ona potęguje zresztą zainteresowanie tym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *