Zbiorniki IBC do transportu cieczy

Do cieczy, które mogą być przewożone bez dodatkowych obostrzeń i zabezpieczeń można stosować paletopojemniki Producent, dbając o bezpieczeństwo w transporcie, zabezpieczył pojemniki w należyty sposób, stosując wiele przydatnych rozwiązań technologicznych i materiały wzmacniające bezpieczeństwo i wygodę użytkowania.

Dlaczego paletozbiornik IBC

Większość chemikaliów to substancje łatwo wchodzące w reakcje z innymi substancjami, a nawet z powietrzem atmosferycznym. Wszystkie one muszą być transportowane z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa opisanych w konwencji genewskiej znanej pod nazwą ADR.Pozostałe cieczea nie podlegają odnośnym przepisom i mogą być transportowane w warunkach mniej wymagających. Używa się do przewozu tych substancji specjalnie zaprojektowane zestawy, które w nomenklaturze branżowej noszą nazwę — kontenery ibc producent gwarantuje bezpieczeństwo przewożonego surowca do najmniejszych szczegółów dopracowanym projektem.

Budowa paletopojemnika IBC

Całość składa się z trzech opcjonalnie czterech oddzielnych komponentów:

pierwszy — paleta — w zależności od modelu i wykonania może być drewniana, metalowa, plastikowa lub z surowców poddawanych recyklingowi.

drugi — zbiornik — wykonany z plastiku. Polietylen o wysokiej gęstości zapewnia wystarczającą wytrzymałość do jednorazowego przewozu około tysiąca litrów substancji płynnej. Dodatkowo zaopatrzono w zawór i właz każdy nowy pojemniki ibc Producent postarał się, by materiał i konstrukcja zaworu były na tyle mocne, wytrzymały trudy wielokrotnego napełniania i opróżniania zbiornika.

trzeci — kosz zabezpieczający — ochrania zbiornik przed przeciążeniami podczas dynamicznego składowania, czyli transportu. Zabezpieczenie wykonano w formie pełnej klatki zamykającej wewnątrz zbiornik wraz z ładunkiem.

czwarty (opcjonalny) — zabezpieczenie termiczne — chroni ładunek przed wpływem niskich i wysokich temperatur. Są to pokrowce izolacyjne miękkie wykonane w technologii szwalniczej. Koce izolacyjne mogą być wykonane z materiałów powleczonych silikonem lub teflonem. Na życzenie klienta stosuje się teflon w wersji antyelektrostatycznej do cieczy wrażliwych na wyładowania elektryczne.Wnętrze pokrowca izolacyjnego wypełnione jest watą szklaną, materiałem plastycznym, a przy tym naturalnym.Co więcej, jeśli zajdzie potrzeba transportu cieczy, która musi utrzymać stałą i podwyższona temperaturę, stosuje się instalacje podgrzewająca z kabla grzewczego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *