Obecnie programiści mogą wybierać spośród szerokiej oferty oprogramowań dostępnych na rynku, od prostych, darmowych rozwiązań dla hobbystów po najbardziej kompleksowe systemy. Do najbardziej znanych należą produkty marki Mdk Arm Keil. Zastanawiasz się, czy warto zainwestować w systemy tej firmy? Podpowiadamy.
Wszechstronność systemów Keil Mdk-Arm
Systemy Keil Mdk-Arm należą do najbardziej wszechstronnych rozwiązań programistycznych dostępnych na rynku. Umożliwiają tworzenie oprogramowania embedded z przeznaczeniem nie tylko na komputery, ale i urządzenia mobilne takie jak smartfony czy tablety. Produkty Keil Mdk-Arm stanowią obecnie najbardziej popularne rozwiązanie wśród mikrokontrolerów Arm i Cortex. Firma Mdk arm keil oferuje kompletne środowiska programistyczne, kompilatory kodu C/C++, systemy RTOS, a także systemy pośrednie, płytki ewaluacyjne do urządzeń z rdzeniami AMR i wiele innych.
Wśród programów Keil Mdk-Amr warto zwrócić uwagę na kompletne środowisko programistyczne IDE μVision odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych programistów. Jest ono dostępne w trzech wersjach, które są przeznaczone pod poszczególne mikrokontrolery i różnią się oferowanymi funkcjonalnościami.
Funkcjonalność i skuteczny debuger
Zaletą oprogramowania Arm Keil Mdk jest wysoka funkcjonalność. Wynika ona z zastosowania unikatowego rozwiązania: oprogramowanie zostało podzielone na rdzeń i pakiet software plus, co przekłada się na dużą wygodę użytkowania. Rdzeń zawiera między innymi środowisko IDE uVision, które zintegrowane jest z edytorem tekstowym, kompilator C/C++ oraz debuger uVision, który posiada opcję śledzenia kodu, co pozwala bardzo skutecznie poprawiać błędy. Kolejną zaletą wykorzystania tego oprogramowania jest kompatybilność bibliotekami udostępnianymi przez innych.
Wypróbuj bezpłatną wersję próbną oprogramowania Arm Keil Mdk
Wielu programistów rezygnuje z zakupu oprogramowania Keil MdK-Amr ze względu na związane z tym koszty i niepewność, czy inwestycja będzie się opłacać. Warto mieć świadomość, że w Internecie dostępna jest specjalna bezpłatna wersja oprogramowania, którą możemy pobrać w celu przetestowania. Jest ona okrojona w stosunku do pełnej wersji – do zastosowań profesjonalnych raczej nie wystarczy – jednak warto ją najpierw zainstalować, by zorientować się, czy nam odpowiada i czy chcemy zakupić oprogramowanie.