Czym jest kompensacja mocy biernej?

Obecnie wiele osób chce oszczędzać w każdy możliwy sposób. Jest to dobry znak, ponieważ wskazuje na to, że ludzie zaczynają rozumieć na czym polega budowanie własnego majątku. W związku z tym, chcemy oszczędzać na wielu aspektach życia codziennego. Jednym z nich jest energia wykorzystywana w domu czy mieszkaniu. Rachunki za prąd można znacznie obniżyć poprzez kompensacja mocy biernej. Co to tak właściwie jest?

Jak obniżyć rachunki poprzez kompensację mocy biernej?

Wiele osób zastanawia się czym jest kompensacja i jaka jest korzyść z jej wykorzystania. Jeżeli chodzi o samo zjawisko, mówiąc najprościej jest to zastosowanie urządzeń, które zmniejszają emitowanie mocy biernej. Należy wspomnieć, że moc czynna i bierna powodują stratę zarówno ciepła jak i wydajności linii kablowych. Kompensacja mocy biernej katowice pozwala natomiast zwiększyć żywotność kabli oraz pozostałych elementów sieci.

W związku z tym, że energia bierna na fakturze jest obok energii czynnej, głównym czynnikiem od którego zależy wysokość rachunku, należy dążyć do jej zmniejszenia. Ponadto, trzeba wiedzieć, że po przekroczeniu współczynnika mocy biernej, który mieści się w okolicy 0,2 – 0,4 może dojść do naliczania dodatkowych opłat przez dostawcę prądu.

Jak zacząć kompensować energię bierną?

Jeżeli podstawy kompensacji są już znane i chcemy żeby energia bierna na fakturze była w odpowiednim zakresie należy zaopatrzyć się w odpowiedniej klasy sprzęt, który pozwoli na skuteczne przeprowadzenie tego procesu.

Aby rozpocząć proces przygotowania instalacji do kompensacji, należy zacząć od przeprowadzenia analizy mocy układu. Jeżeli moc została zbadana i przeanalizowana, można udać się na zakupy. W celu przeprowadzania kompensacji, warto zastosować turystorowe baterie kondensatorów. Są to idealne bateria dla sieci, w których występuje duża ilość odbiorców jednofazowych. Są to między innymi stacje benzynowe czy wszelkiego rodzaju lokale usługowe. Ponadto, tego typu obciążenie występuje w sklepach czy restauracjach. Można również wziąć pod uwagę lokalne szkoły i przedszkola.

Tego typu bateria sprawiają, że kompensacja mocy biernej katowice może przebiegać w prosty i skuteczny sposób. Jednoczenie, powyższe baterie są zdolne eliminować zjawisko przekompensowania, które też może być niebezpieczne.

Szukanie oszczędności jest obecnie oczkiem w głowie każdego przedsiębiorcy. W związku z tym, kompensacja energii biernej jest bardzo dobrym rozwiązaniem, dla każdego kto chce zaoszczędzić na energii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *