Dlaczego warto zdecydować się na monitor oled?

Można zaobserwować, że monitory oled z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Jest to spowodowane przede wszystkim bardzo dużą liczbą dostępnych modeli, niższą ceną, a także bardzo wysoką jakością obrazu. Nie wszyscy jeszcze przekonali się do omawianego rozwiązania. Dlaczego warto postawić na monitor oled?

Wiele cali i rozdzielczość

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że monitor oled jest w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Można bowiem podjąć decyzję o zakupie produktu o mniejszej lub większej liczbie celi. Na rynku dostępne są obecnie również bardzo duże formaty.

Godny uwagi jest również fakt, że rozdzielczość panelu OLED to 4K. Oferuje ona osobom zainteresowanym okrągłą opcję przyszłości. Można również bez żadnego problemu zaopatrzyć się w opcje obsługujące 8k rozdzielczości.

Mniejsze zużycie

Warto mieć świadomość, że zużycie jest jedną z kwestii, którą koniecznie trzeba wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie monitora. Jak wiadomo zdecydowana większość użytkowników ma włączony monitor przez znacznie dłuższy czas.

Nie wszyscy wiedzą, że monitor OLED jest zdecydowanie wydajniejszy w porównaniu do monitorów VA, IPS czy TN.

Monitory OLED są niezwykle cienkie

Jest to kolejny atut przemawiający za zaopatrzeniem się w monitory OLED. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że znaczna większość użytkowników jest zainteresowana tym, by wspomniany produkt zajmował możliwie najmniej miejsca na biurku.

Rozwiązanie doskonale zda egzamin w przypadku graczy. Jest to zaleta nie tylko i wyłącznie w kwestii redukcji rozmiaru, ale również estetyki. Ponadto gamingowe monitory OLED dostępne na rynku sprawią, że konfiguracja będzie wyglądała jeszcze bardziej luksusowo.

HDR z lepszą wydajnością

Warto wiedzieć, że HDR jest bardzo istotnym atutem przemawiającym za zaopatrzeniem się w omawiany rodzaj monitora. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że czysta czerń będzie umożliwiała panelowi zagwarantować niezwykły HDR.

Godny uwagi jest również fakt, że monitory OLED będą zawierały technologię HDR Dolby Vision, która jest obecnie jedną z najlepszych dostępnych na rynku. Warto bowiem mieć świadomość, że panele LED FALD niestety nie korzystają z HDR w taki sposób.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *