Czym cechuje się dom energooszczędny?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że właściwie wybudowany oraz zaprojektowany dom energooszczędny to inwestycja, która może przynieść użytkownikom mnóstwo korzyści ekonomicznych. Będzie to możliwe dzięki znacznemu obniżeniu kosztów ogrzewania.

Kiedy można nazwać dom energooszczędnym?

Dom można będzie nazwać energooszczędnym tylko wtedy, gdy będzie spełniał szereg wyśrubowanych norm i wymagań. Ludzie często błędnie używają zamiennie określenia dom pasywny. Należy jednak zaznaczyć, że w przypadku wspomnianego rodzaju domu, wymagania się jeszcze większe.

Domy energooszczędne nie mogą zużywać więcej niż 70% energii porównaniu do domów tradycyjnych. Jeżeli chodzi o domy pasywne, wskaźnik ten wynosi 30%.

Jaka jest optymalna lokalizacja domu energooszczędnego?

Istotne znaczenie ma właściwa lokalizacja działki, na której ma stanąć omawiany dom energooszczędny. Nie można oczywiście zapomnieć o odpowiednim usytuowaniu poszczególnych pomieszczeń względem kierunków geograficznych. Dom energooszczędny nie może pod żadnym pozorem znajdować się blisko wysokich budynków.

Z kolei wjazd musi być po stronie wschodniej lub północnej. Rekomendowane jest usytuowanie większych pokoi z przeszkleniem od strony południowej. Natomiast garaż powinien znajdować się od północnej strony. Osoby, które są zainteresowane domem energooszczędnym powinny zapoznać się z ofertą na stronie: https://www.multicomfort.pl/.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w przypadku domów energooszczędnych ogromną rolę będzie odgrywała bryła budynków. kształt musi być zwarty i możliwie najprostszy. Dzięki temu możliwe będzie wyeliminowanie ewentualnego ryzyka pojawienia się mostków termicznych.

Zalecane jest także zadbanie o to by projekt domu energooszczędnego miał jak najmniej załamań. Z kolei dach nie powinien mieć dużego skosu. Omawiany rodzaj domów musi być szczelny. Warto postawić na renomowaną firmę. Świetnym rozwiązaniem będzie dokładne zapoznanie się z ofertą znajdującą się na stronie: https://www.multicomfort.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *