Gdy ściany są zbyt cienkie

Posiadanie własnego domu czy mieszkania to marzenie wielu osób. Wybierając mieszkanie dla siebie, większość osób zwraca szczególną uwagę na jego metraż, cenę i lokalizację. Często zapominają, że równie istotne jest odpowiednie wygłuszenie pomieszczeń.

Spokój w mieszkaniu

Osoby mieszkające w nowoczesnych blokach często borykają się z problemem cienkich ścian działowych. Wbrew pozorom, cienkie ściany mają dość duży wpływ na zmniejszenie komfortu użytkowania mieszkań. Co prawda szerokość ścian zwiększa powierzchnię użytkową pomieszczeń, jednak wpływa negatywnie na ich wygłuszenie.

W blokach często zdarza się, że sąsiedzi słyszą siebie nawzajem. Cienkie ściany stanowią bardzo mizerną barierę akustyczną, co może być uciążliwym problemem, szczególnie przy bardzo głośnych sąsiadach. Rozwiązaniem takiego problemu mogą być ścianki akustyczne tłumiące hałasy.

Ścianki akustyczne w mieszkaniu

W przypadku mieszkania w bloku nie ma możliwości zburzenia ścian działowych i postawienia ich na nowo zgodnie z zachowaniem odpowiedniej izolacji akustycznej. W takiej sytuacji ludzie szukają najróżniejszych rozwiązań. Jednym z nich jest zakup ścianek akustycznych.

Ścianki akustyczne to materiał, który bez problemu można montować na ścianach i sufitach. Umożliwiają one tłumienie dźwięków z zewnątrz oraz zatrzymują dźwięki wewnątrz pomieszczeń. Oznacza to, że właściciel mieszkania w bloku może skutecznie zablokować dźwięki dochodzące od sąsiadów przy stosunkowo niskim nakładzie finansowym.

Wspólny pokój dzieci

Rodzice posiadający przynajmniej dwójkę dzieci niejednokrotnie zmagają się z problemem braku przestrzeni. Każde dziecko dorasta i chce mieć większą prywatność. Niestety nie zawsze istnieje możliwość żeby każde dziecko posiadało własny pokój.

Znakomitym rozwiązaniem do pokoju dziecka są mobilne ścianki akustyczne. Rozwiązanie takie ma dwa zastosowania. Przede wszystkim umożliwia zwiększenie prywatności dzieciom poprzez wydzielenie im jakiejś przestrzeni w pokoju. Dodatkowo ścianki akustyczne tłumią hałasy, więc gdy jedno dziecko dobrze się bawi, drugie może się uczyć.

Hałasy zza ścian to częsty problem mieszkańców bloków i nie tylko. Cienkie ściany działowe średnio wygłuszają pomieszczenia. Co prawda ścianki działowe nie przenoszą ciężaru konstrukcji, więc nie muszą być grube, jednak zbyt cienkie mogą okazać się beznadziejną barierą akustyczną. Na szczęście na rynku znaleźć można wiele rozwiązań i wygłuszyć pomieszczenie w dość przystępnej cenie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *