Jakie wybrać lampy mosiężne?

Srebro i złoto ma swój urok, ale niezwykle efektownie prezentuje się mosiądz we wnętrza. Za jego pomocą można stworzyć oryginalną aranżację. Ciepły odcień mosiądzu wprowadza do pomieszczenia przytulność. Efektownie odbija światło, co ożywia wystrój. Warto wobec tego pomyśleć o mosiężnych dodatkach, przykładowo lampach.

Jakie wybrać oświetlenie?

Mosiężny żyrandol to rewelacyjne rozwiązanie dla każdego pomieszczenia, które ma być eleganckie. Występuje on wielu w wariantach. Można przebierać w odcieniach, wymiarach, kształtach, kloszach i abażurach. Istotne jest to, aby dobrać wielkość żyrandola do metrażu pomieszczenia.

Im większy, tym więcej ramion, ornamentów. Można śmiało postawić na bogate wzornictwo. Niezwykle efektownie prezentuje się mosiężny żyrandol, który został przyozdobiony witrażowymi kloszami. Można zdecydować się na szklane klosze kremowe. Świetną opcją są abażury z tkaniny lub organzy.

Na jakie zdecydować się źródło światła?

W pomieszczeniach rewelacyjnie sprawdzają się mosiężne plafony. Odnajdują się wspaniale w pomieszczeniach z niskim sufitem. Nie zajmują wiele miejsca. Plafony idealnie nadają się na korytarz i do holu. Niektóre modele są montowane bezpośrednio do sufitu.

Ciekawą opcją będą plafony na ozdobnej nóżce. Niezwykle praktyczne są mosiężne lampy podłogowe. Mogą mieć one abażur od dołu lub ku górze. Te pierwsze będą świetną opcją w strefie wypoczynku, przy sofie i fotelu. Z kolei lampy z kloszem otwartym ku górze idealnie nadają się do rozświetlenia ciemnego kąta.

Lampy mosiężne nie tylko wiszące

Lampy mosiężne wiszące nadają się do każdego pomieszczenia. Warto mieć także modele stołowe. Świetnie sprawdzają się w pokoju dziennym, sypialni i gabinecie. Można śmiało postawić je na komodzie, biurku, stoliku nocnym. Za pomocą lamp mosiężnych możliwe staje się uzyskanie miękkiego światła.

Wprowadzają one przytulność do pomieszczenia. Jeśli ktoś szuka efektownego i eleganckiego oświetlenia, to warto zdecydować się na mosiężne źródła światła. Wybór jest obecnie ogromne. Można liczyć na pięknie rozświetlone pomieszczenia dzięki lampom z mosiądzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *