Folia PE – przegląd właściwości i zastosowań

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z budownictwem, czy też z szeroko rozumianą branżą remontową, folia polietylenowa jest jednym z częściej używanych materiałów. Nic więc dziwnego, że nawet osoby korzystające obecnie z innych jej rodzajów, są zainteresowane możliwościami, jakie może otworzyć przed nimi folia PE.

Przegląd właściwości folii polietylenowej

Producent folii PE zwykle promuje ją jako produkt odporny nie tylko na zmiany temperatury, ale również na działanie czynników chemicznych i pary wodnej. Już te jej właściwości uzasadniają stosowanie jej zarówno podczas transportu, jak i wtedy, gdy zależy nam na zabezpieczeniu transportowanych produktów. Warto jednak podkreślić, że Folia pe ma także szereg innych zalet, które sprawiają, że nie może być ignorowana przez potencjalnych kupujących.Tu warto wspomnieć o tym, że jest elastyczna, odporna na proces starzenia oraz na działanie czynników mechanicznych. Ta ostatnia zaleta wydaje się zresztą szczególnie cenna, bo producent folii PE jest w stanie osiągnąć tę jej właściwość nawet pomimo tego, że folia ma niewielką grubość. Docenić należy również to, że mamy w jej przypadku do czynienia z rozwiązaniem bezwonnym, wolnym od substancji toksycznym, łatwo dostępnym i tanim. Jedynym minusem folii polietylenowej wydaje się więc to, że wykazuje się dużą wrażliwością na wysoką temperaturę.

Jak wykorzystuje się folię poliuretanową

Z usług producenta folii PE nie korzysta jedynie branża budowlana, choć to właśnie z nią folia jest kojarzona w pierwszej kolejności. Zapotrzebowanie na niż zgłasza także szeroko rozumiany przemysł, branża odzieżowa oraz branża spożywcza.Folia polietylenowa jest najczęściej spotykana jako element instalacji przeciwwilgociowej. Umieszcza się ją pod posadzkami, podłogami, a nawet pod wylewkami. Można na nią liczyć także wtedy, gdy poszukuje się sprawdzonej izolacji poziomej fundamentów, a nawet – zabezpieczenia izolacji akustycznej i termicznej. Poza branżą budowlaną folia PE jest zwykle wykorzystywana w procesie produkcji reklamówek. Powstają z niej także worki na śmieci, opakowania służące do przechowywania żywności oraz woreczki śniadaniowe. Łatwość wykonywania na niej nadruków sprawia, że folią PE interesuje się również branża reklamowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *