kisteny

Gdzie kupić dobrej jakości skrzyniopalety?

Każdy przedsiębiorca wie, że nie ma dobrego prowadzenia swojej działalności gospodarczej, bez porządku i ładu na każdym szczeblu. Coś, co wydaje się może błahe, jest naprawdę istotne! Co zatem zrobić, by taki porządek istniał od magazynu po sprzedaż gotowego wyrobu? Zainwestować w kisteny z tworzywa sztucznego!

Producent skrzyniopalet

Skrzyniopalety wykorzystywane w produkcji – https://www.schoellerallibert.com/pl/products/rigid-pallet-containers/, przetwórstwie czy logistyce muszą spełniać wymagania normy PN-EN 445. Muszą być odpowiednio wytrzymałe, solidnie wykonane, z wysokiej jakości materiału. Niestety, najczęściej jest tak, że przedsiębiorcy chcą ciąć koszty i zakupują słabej jakości skrzyniopalety drewniane. Takie skrzynki bardzo szybko niszczeją, zwłaszcza jeżeli są narażone na upały, deszcz, śnieg. Wówczas bardzo szybko gniją (w końcu drewno nie lubi deszczu i dużych zmian temperaturowych). Takie kisteny są również nietrwałe, gdyż z każdym kolejnym użyciem, zwiększa się szansa na uszkodzenie palety (drzazgi, zadrapania, połamania) czy poluzowanie całej struktury (wypadanie bądź poluzowanie się wkrętów czy gwoździ na skutek przemieszczania i stałego kontaktu wyrobów i urządzeń mechanicznych ze skrzynkami). Jak zatem poradzić sobie z takim problemem?

Producent skrzyniopalet, którym jest Schoeller Allibert wychodzi naprzeciw z zupełnie innym rozwiązaniem. Jest nim polipropylen, czyli potocznie zwany plastik. Dlaczego jest lepszy od drewna? Dlatego, że nie reaguje na wodę, śnieg czy duże słońce. Nie niszczy się tak szybko. Jego stała konstrukcja, pomimo ciągłego użytkowania, nie zużywa się tak szybko, jak drewno.

Tworzywo sztuczne jest ekonomiczne – choć na pierwszy rzut oka, należy wydać większą sumę na zakup takich skrzynek. Jednak patrząc perspektywicznie – palety z plastiku posłużą o wiele dłużej niż te drewniane. Jakie jeszcze zalety posiadają kisteny z plastiku?

Zalety skrzyniopalet z tworzywa sztucznego

Do zalet można zaliczyć również:

  • Ekologiczność – do produkcji takich skrzyniopalet nie trzeba niszczyć środowiska, wycinać drzew. Zużyte natomiast można poddać recyklingowi i przetworzyć na nowy wyrób.
  • Higieniczność – skrzyniopalety z polipropylenu są łatwe w utrzymaniu czystości. Nie reagują na kwasy czy zasady, można je więc z powodzeniem dezynfekować i poddawać czyszczeniu środkami chemicznymi. To z kolei pozwala na użytkowanie ich nawet w branży spożywczej do przechowywania owoców, warzyw czy innych produktów spożywczych.
  • Długowieczność – standardowa żywotność takich palet, to około 10 lat przy normalnym stosowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *