Gitterboxy nie tylko metalowe

Gitterboxy to chyba wciąż najpopularniejsze pojemniki, które wykorzystywane są w przemyśle czy w transporcie. Dlaczego są tak chętnie używane? Czy jest dla nich alternatywa?

Czym jest gitterbox?

Popularne gitterboxy to metalowe, zwykle siatkowe kosze. Są pojemne, wytrzymałe i mogą służyć wiele lat. Znakomicie nadają się do przechowywania lub przewożenia niewymiarowych, ciężkich elementów.

W przeciwieństwie do drewnianych palet czy skrzyniopalet można je bardzo łatwo myć i konserwować.

Dodatkowo Gitterbox wymiary ma ustandaryzowane. To niezaprzeczalna zaleta, która pozwala dokładnie ustalić, ile i jakiej wielkości pojemniki będą potrzebne. Można je też bez problemu sztaplować.Te siatkowe pojemniki mają jednak swoje wady. Mogą korodować, co skraca ich żywotność. Poza tym wrzucanie elementów, zwłaszcza metalowych, do gitterboxa powoduje spory hałas.

Alternatywne pojemniki

Pojawiła się jednak bardzo dobra alternatywa klasycznych gitterboxów. Są to pojemniki wykonane z tworzyw sztucznych. Użyte do ich produkcji tworzywa są bardzo wytrzymałe na mechaniczne uszkodzenia, przez co dorównują w tym zakresie pojemnikom z metalu. Plastikowy gitterbox wymiary ma także znormalizowane. Produkowany jest w różnych wielkościach, co pozwala je odpowiednio dobrać.Bardzo istotny jest też fakt, że pojemniki z tworzywa nadają się do recyklingu. Dzięki temu po upływie czasu użytkowania można je przerobić na nowe pojemniki, które będą służyć przez kolejne lata.

Zalety gitterboxów z tworzyw sztucznych

Plastikowe gitterboxy są równie praktyczne, jak te klasyczne metalowe. Jednak zastosowanie tworzywa sztucznego wyeliminowało kilka niedogodności. Przede wszystkim użytkowanie takiego pojemnika jest ciche. Uderzany plastik nie powoduje głośnego hałasu.Waga pojemników z tworzyw sztucznych jest dużo niższa niż metalowych. To w oczywisty sposób wpływa na koszty transportu. Kolejną niezaprzeczalną zaletą jest możliwość składania pustego pojemnika. Dzięki temu zajmuje on wyjątkowo mało miejsca, co ma kolosalne znaczenie dla ich przewozu.Gładkie ścianki pojemnika pozwalają na bardzo dokładne mycie i możliwość dezynfekcji. Tworzywa sztuczne nie korodują, dzięki czemu żywot takiej skrzyni jest dłuższy niż metalowej.Możliwe jest także dopasowanie dedykowanych pokryw, które dodatkowo zabezpieczą ładunek podczas transportu czy przechowywania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *