O czym pamiętać przy pakowaniu paczki?

Paczki wysyłamy w dzisiejszych czasach jeszcze chętniej, niż to miało miejsce jakiś czas temu. Wiąże się to oczywiście z upowszechnieniem się nowoczesnych rozwiązań, które sprawiają, że po przesyłkę nie trzeba chodzić już na pocztę, ale dostępna jest w paczkomacie za rogiem. O czym pamiętać podczas pakowania naszej przesyłki?

Właściwe opakowanie do danego rodzaju przesyłki

Najważniejsze jest właściwe dobranie opakowania do zawartości. Aby przesłać pojedynczą książkę, wystarczy Folia bąbelkowa i kawałek umiejętnie sklejonej taśmą tektury. Dostępne są też specjalne koperty, po których wewnętrznej stronie znajduje się już folia pęcherzykowa. Jednak żeby wysłać delikatną zawartość albo większą paczkę konieczne jest znalezienie czegoś solidniejszego. Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się tu kartony. Odpowiednio dobrany pod względem wielkości karton z wypełnieniem z folii bąbelkowej sprawdzi się wprost idealnie. Problemem mogą się okazać przesyłki o nietypowych wymiarach i kształtach. Jeżeli nie da się ich umieścić łatwo w kartonie, to można taki przedmiot zabezpieczyć kilkoma warstwami folii pęcherzykowej i zawinąć stretchem. Ważne jest też, żeby na zewnątrz paczki znalazły się odpowiednie zabezpieczenia, jeżeli jest to konieczne. W przypadku przesyłek wrażliwych dobrym pomysłem są naklejki o tym informujące umieszczone po każdej stronie paczki.

W jaki sposób zabezpieczyć wnętrze paczki?

Ważne jest też zabezpieczenie wnętrza paczki. Producent folii bąbelkowej dostarcza doskonałego materiału, który sprawdzi się jako wypełnienie idealnie. W przypadku rzeczy, które mogą łatwo zniszczyć się w transporcie, folia pęcherzykowa powinna znaleźć się wokół każdego przedmiotu z osobna. Jeżeli wysyłamy mniej wrażliwe przedmioty, zawijać można ich po kilka. Każdy producent folii bąbelkowej oferuje folie o różnej grubości. Najgrubsza sprawdzi się świetnie do wypełnienia wolnej przestrzeni pomiędzy rzeczami umieszczonymi w kartonie. Folia bąbelkowa jest tu konieczna, ponieważ rzeczy wewnątrz przesyłki nie powinny móc się przemieszczać. Kiedy przesyła się przedmioty o dużej wartości, warto nawet wybrać większy karton i umieścić w środku znacznie więcej folii pęcherzykowej, która doskonale zamortyzuje wszelkie wstrząsy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *