Pakowanie towarów w kartony tekturowe – wady i zalety

Opakowania tekturowe to powszechnie stosowane produkty, które cechują się stosunkowo niską ceną oraz bogactwem rozmiarów. Mają one jednak również swoje wady.

Czym cechują się zatem popularne opakowania kartonowe?

Pakowanie towarów może odbywać się z wykorzystaniem wyrobów z tektury. Tego rodzaju kartony są lekkie i dość wytrzymałe. Tektura falista skutecznie amortyzuje wstrząsy i zapobiega uszkodzeniu zawartości paczki. Może być zatem wykorzystywana do pakowania towarów wykonanych ze szkła lub elementów elektroniki.

Jakie inne korzyści daje pakowanie towarów w tekturę?

Tektura jest tania w produkcji i zakupie. Wykorzystywanie jej podczas pakowania towarów pozwala zatem na poczynienie znacznych oszczędności. Poza tym, jest ona również dość lekka, nie wpływa znacząco na ostateczny ciężar przesyłki i nie podnosi jej kosztu jej transportu. Warto dodać, że tektura może być ponownie wykorzystana, a tak zwany recykling wpisuje się w modne i potrzebne działania na rzecz ochrony przyrody.

Jakie inne zalety ma pakowanie towarów w tekturę?

Kartony wykonane z tektury są poręczne i wygodne w użytkowaniu. Mogą być również dokładnie zamykane oraz pieczętowane. Karton można z powodzeniem zszywać i kleić za pomocą taśmy lub kleju. Warto również dodać, że powierzchnia kartonu jest dość gładka i można na niej umieszczać wszystkie niezbędne informacje, które dotyczą między innymi odbiorcy paczki czy jej wagi. Kartonowe pudła mogą być również zdobione logo danego podmiotu, a tego rodzaju działania doskonale wpisują się w skuteczny marketing. Kartonowe pudełka są również wygodne w przechowywaniu. Nie zajmują dużo miejsca i mogą być ustawiane w stosy. W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są produkty o odmiennym kształcie i rozmiarze. Tego rodzaju bogactwo pozwala dobrać wyroby do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta.

Czy opakowania kartonowe mają jakieś wady?

Opakowania z tektury są poręczne, lekkie i dość tanie. Nie są one jednak odporne na uszkodzenia mechaniczne i odkształcenia. Są one również podatne na negatywny wpływ oddziaływania niekorzystnych warunków atmosferycznych, w tym choćby deszczu czy wilgoci. Nie mogą być w nich również transportowane produkty sypkie bez odpowiedniego zabezpieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *