Pianka polietylenowa – idealne zabezpieczenie na czas transportu

Zakupy internetowe to branża, która rozrasta się z roku na rok. Szczególnie wysoki wzrost zainteresowania zakupami w sieci nastąpił w czasie lockdownu i pandemii koronawirusa. Na zwiększeniu sprzedaży w Internecie zyskali też producenci opakowań jednorazowych oraz wypełniaczy. Jednym z najpopularniejszych jest pianka polietylenowa.

Pianka polietylenowa w rolce – zastosowanie

Obok folii bąbelkowej, pianka polietylenowa jest jednym z najpopularniejszych wypełniaczy stosowanych w logistyce. Jej najważniejszymi zaletami są niska cena i dobra dostępność. Pianka polietylenowa może być wykorzystywana wielokrotnie jako wypełniacz lub jako powłoka ochronna. Inną zaletą tej pianki jest jej niska masa oraz brak reakcji chemicznej z większością stosowanych na rynku powłok malarskich i farb drukarskich. Grubość dostępnych na rynku pianek waha się najczęściej od 0,5 do 5 mm (pianka w rolce) oraz od 4-5 do nawet 100 mm w przypadku pianki sprzedawanej w arkuszach. Pianka w rolce stosowana jest najczęściej do owijania przedmiotów na czas transportu, natomiast pianka w arkuszach (czyli ta o większej grubości) jest częściej stosowana do zabezpieczenia naroży, uchwytów lub innych elementów narażonych szczególnie na uszkodzenia mogące powstać w czasie transportu. Pianki polietylenowe znajdują zastosowanie nie tylko w logistyce, lecz także w transporcie i przemyśle. Często chcąc przewieźć urządzenie z miejsca na miejsce należy je odpowiednio zabezpieczyć, by nie zostało uszkodzone. Do tego celu idealnie nada się pianka polietylenowa.

Pianka polietylenowa producent

W Polsce znajdują się firmy zajmujące się produkcją pianek polietylenowych o rożnej grubości. Wielu producentów decyduje się na sprzedaż dystrybucyjną (czyli za pośrednictwem hurtowników i dystrybutorów), prowadząc jednocześnie swoje sklepy internetowe. Dzięki temu docierają do szerokiej rzeszy odbiorców i zaopatrują w środki zabezpieczające na czas transportu zarówno duże sklepy i hurtownie internetowe, jak i małych, lokalnych sprzedawców. W sklepach internetowych producentów dostępny jest największy wybór pianek polietylenowych, dlatego warto kupować bezpośrednio u producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *