Produkcja palet EPAL

Fundamentem działania światowej gospodarki jest obrót dobrami, przeznaczonymi na import bądź eksport. Jej sprawne funkcjonowanie uzależnione jest odpowiedniego przebiegu łańcucha logistycznego, którego istotnym elementem jest transportowanie towarów. Przedsiębiorstwa transportowe oraz duże podmioty handlu detalicznego to takie branże, które wymagają zastosowania skutecznych rozwiązań, wspierających przewóz produktów. Obecnie, niezbędne jest również szukanie takich opcji, które opierają się na zrównoważonym rozwoju. Takie wymagania spełniają palety EPAL, produkowane przez firmy zrzeszone przez EPAL, którego krajowym przedstawicielem jest EPAL Polska.

EPAL

Organizacja European Pallet Association, skupiająca wokół siebie producentów europalet, posiada przedstawicieli w postaci 14 komitetów narodowych w ponad 30 krajach. EPAL Polska jest reprezentowana przez Ogólnopolski Związek Pracodawców Producentów Europalet. Podstawowym zadaniem organizacji jest opieka nad logistycznym przepływem towarów, co jest możliwe dzięki ponad 600 milionom europalet oraz 20 milionom palet skrzyniowych. Sprawna realizacja działań zapewniona jest przez współpracę z uznanymi organizacjami logistycznymi oraz użytkownikami palet. Wysoki standard palet podlega stałej kontroli a na jego utrzymanie wpływają szkolenia producentów oraz wymiana doświadczeń między nimi. Dzięki temu, produkcja palet EPAL wykazuje tendencję wzrostową w Europie oraz spełnia wymagania jakościowe łańcucha logistycznego dostaw.

Palety EPAL

Pierwsza produkcja palet epal miała miejsce w 1950 roku przez szwedzki koncern i trwa do dziś. Tworzone europalety stanowią uniwersalny produkt do wszystkich wózków widłowych i są wykonane z surowców naturalnych. Przy ich produkcji nie dochodzi do obróbki chemicznej a ponadto posiadają one neutralny bilans CO2. Palety produkowane są w sposób wysoce zrównoważony, podlegają recyklingowi oraz naprawie. Są towarem dostępnym na całym świecie, co wpływa na krótkie drogi transportowe. Utrzymywany i kontrolowany standard jakości oraz trwałość palet zapewniają ich wieloletnie funkcjonowanie oraz bezpieczeństwo podczas transportu towarów. Oferta obejmuje cztery rodzaje europalet: EPAL 1, 2, 3, 7, podzielone na dwa gatunki: czyste i ładne, „jak nowe” – I oraz zabrudzone i z widocznymi śladami użytkowania – II.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *