Skrzyniopaleta plastikowa. Jak o nią dbać?

Skrzyniopalety plastikowe są wykorzystywane w wielu firmach. Najczęściej można zauważyć je w firmach transportowych, kurierskich i wszystkich, w których istnieje konieczność przechowywania lub transportu drobnych elementów. Przy pomocy skrzyniopalety transport i przechowywanie takich rzeczy jest możliwe. Decydując się na zakup skrzyniopalet, warto jednak mieć na uwadze to, że trzeba o nie dbać.

Skrzyniopaleta plastikowa. Warto dbać o jej czystość

Skrzyniopaleta plastikowa jest wykonana z grubego plastiku. W ścianach, od zewnętrznej ich strony, jest wiele przetłoczeń, które mają na celu jej wzmocnienie. Własnie tam jednak i oczywiście w środku może gromadzić się brud. Zawsze więc warto dbać o czystość takich palet. Plastik, z którego są wykonane, w ekstremalnych przypadkach może wchłonąć – na przykład rozlane rzeczy – i się odbarwić. Zawsze też Skrzyniopaleta może ulec zabrudzeniu na skutek transportu, stania w zakurzonym pomieszczeniu, czy tez zabrudzić się na skutek wpływu warunków atmosferycznych. Mycie takiej skrzyniopalety od czasu do czasu jest więc koniecznością. Najczęściej wystarczy użycie węża pod ciśnieniem lub tez myjki myjącej, jednak przy skrzyniopaletach użytkowanych do transportu rzeczy spożywczych, konieczne będzie specjalistyczne mycie i dezynfekcja.

Ryzyko zniszczenia skrzyniopalety

Warto pamiętać, że skrzyniopalety mogą pękać. Upadek z windy samochodu, przypadkowe wjechanie w nie wózkiem widłowym, przeciążenie czy też nieumiejętne wkładanie do nich ciężkich przedmiotów, mogą doprowadzić do pęknięcia plastiku, z którego są produkowane. Warto tego unikać, tylko bowiem w niektórych przypadkach takie usterki udaje się naprawić. Bardzo często skrzyniopaleta jest już po prostu do wymiany.

Warunki atmosferyczne mają znaczenie

Pozostawienie na pełnym słońcu skrzyniopalety wypełnionej artykułami metalowymi, może doprowadzić do takiego nagrzania się całości, że skrzyniopaleta zacznie się odkształcać, sam plastik zaś odbarwiać. Pozostawienie na mrozie, może przyczynić się do pękania ścianek. Zawsze więc warto brać pod uwagę warunki atmosferyczne i mieć świadomość, że i one mogą się przyczynić do pogorszenia stanu skrzyniopalety. Dbając o skrzyniopalety, na długie lata zachowamy je w dobrym stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *