żurawie słupowe

Obrotowe żurawie słupowe – na jakie urządzenia podnoszące postawić?

Ręczny transport w wielu branżach jest dość uciążliwy, a co najważniejsze pojawiają się mniejsze lub większe problemy ze zdrowiem pracowników. Rozwiązaniem tego problemu, mogą okazać się żurawie słupowe, które bez problemu można zamontować praktycznie na wszystkich stanowiskach pracy. W dużej mierze to właśnie dzięki nowoczesnym żurawiom, można sprawnie i szybko operować ładunkiem.

Czym charakteryzuje się obrotowy żuraw słupowy?

Tradycyjny żuraw słupowy wbrew pozorom jest bardzo prostym urządzeniem wolnostojącym, który oferuje obrót wysięgnika o 270 stopni. Dzięki żurawiom słupowym możliwe jest bezpieczne podnoszenie i przenoszenie ciężkich ładunków.

Wzdłuż ramienia żurawia słupowego pracuje specjalny wciągnik elektryczny linowy albo łańcuchowy. W ostatnim czasie na rynku pojawiły się nowoczesne wciągniki tensometryczne, dzięki którym można podnieść najcięższe ładunki.

Stopy żurawia słupowego mocowane są kotwami chemicznie do posadzki. W dużej mierze to właśnie dzięki temu prostemu rozwiązaniu nie ma potrzeby wylewania fundamentów. Prosta i intuicyjna konstrukcja sprawia, że nowoczesne żurawie słupowe bez problemu można wdrożyć praktycznie na każdą halę produkcyjną.

Jakie urządzenia podnoszące można zawiesić na żurawiach słupowych?

Na żurawiach słupowych najczęściej zawiesza się wciągniki łańcuchowe ręczne i elektryczne. Nie można zapominać także o specjalnych wciągnikach linowych elektrycznych. Aby wybrać porządny wciągnik linowy należy zwrócić uwagę nie tylko na prędkość podnoszenia, ale również na maksymalną wysokość podnoszenia.

W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają podnośniki podciśnieniowe. Ich największym atutem jest prosta integracja, wysoki komfort operatora i bezpieczeństwo. Dzięki podnośnikom podciśnieniowym znacząco zwiększa się wydajność przy powtarzalnych zadaniach. Jest to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które chcą maksymalnie zabezpieczyć transportowane ładunki przed uszkodzeniem mechanicznym.

Dobór odpowiednich elementów podnoszących w dużym stopniu zależy głównie od specyfiki przenoszonych ładunków. Wybrać można urządzenia, które idealnie sprawdzą się w niskich i wysokich pomieszczeniach. Większość firm oferuje personalizację żurawi i wszelkich dodatków.

Żurawie słupowe dostępne są w ofercie Cecho

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *