W jaki sposób nakłada się lakiery do płytek elektronicznych?

Wybranie porządnych lakierów do płytek elektronicznych to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby prawidłowo je nałożyć, co niestety nie jest wcale prostym zadaniem. Niniejszy artykuł to idealny wybór właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się w jaki sposób prawidłowo nałożyć poszczególne warstwy lakieru do płytek elektronicznych.

Nakładanie lakieru od a do z

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że istnieje kilka technik nakładania lakieru do płytek elektronicznych. Najprostszą techniką jest oczywiście nakładanie pędzlem. Tego typu metoda idealnie sprawdzi się przede wszystkim przy powlekaniu płytek na stosunkowo małą skalę. Przy tej technice skupić należy się jedynie na tym, aby równomiernie nałożyć jednakową warstwę lakieru.

Jeżeli trzeba dotrzeć do trudno dostępnych miejsc to warto skorzystać z zanurzania. Przy tej technice najlepiej sprawdzą się niezawodne lakiery do płytek elektronicznych silikonowe i poliuretanowe, które można kupić w sklepie online www.blelektronik.com.pl.

Maszynowe nakładanie lakieru

Jeżeli trzeba zmierzyć się z większymi powierzchniami to najlepiej skorzystać z dobrodziejstwa selektywnego nakładania maszynowego. W zadaniu tym pomóc mogą numeryczne maszyny, które wyróżnia duża precyzja i wydajność. Dzięki nowoczesnym maszynom można liczyć na punktowe umieszczanie lakieru w miejscach płytek elektronicznych, gdzie jest to najbardziej wymagane.

W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa również nakładanie lakieru natryskowe. Odbywa się to za pomocą specjalnego aerozolu i pistoletu lakierniczego. Skorzystać można również z pomocy zaawansowanej dyszy, która wbudowana jest bezpośrednio w urządzenie lakiernicze.

O czym należy pamiętać?

Osoby, które nie wiedzą jakie lakiery do płytek elektronicznych wybrać i jak je prawidłowo nanieść powinny skorzystać z pomocy odpowiednich fachowców. Najbezpieczniejszym wyborem są oryginalne lakiery od renomowanych producentów, które wyróżniają się doskonałą adhezją i dość szerokim zakresem temperatur pracy. Ogromną rolę odgrywa również odporność na wilgoć i różnorodne chemikalia.

Większość lakierów jest bezbarwna, a grubość warstwy lakieru kontroluje się przez specjalne lampy UV. Oryginalne lakiery kupione w sklepie internetowym https://www.blelektronik.com.pl/produkty/lakiery-do-plytek-elektroniczych/akrylowe/ mogą pracować nawet w najtrudniejszych warunkach, dlatego też zaspokoją oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *