Jakie materiały tapicerskie na krzesła są najlepsze?

Wymiana starej tapicerki krzeseł na nową jest prostym sposobem na ich metamorfozę. Jakie materiały tapicerskie są uznawane za najlepsze? Doradzamy!

Obicia na krzesła – na co zwrócić uwagę przy ich kupnie?

W sprzedaży można znaleźć dzisiaj rozmaite materiały tapicerskie na krzesła, dlatego przed zakupem warto zapoznać się z propozycjami producentów.

Przy kupnie obić na krzesła trzeba będzie uwzględnić przede wszystkim ich rodzaj, który przekłada się na wygląd, właściwości oraz cenę.

Materiały tapicerskie na krzesła – rodzaje

Najszerszą grupę tworzą tkaninowe materiały tapicerskie na krzesła. Powstają one zarówno z naturalnych, jak i syntetycznych i sztucznych włókien. Zaliczane są do nich między innymi tkaniny imitujące zamsz, len, tkaniny aksamitne i welurowe, pluszowe, futerkowe, tkaniny z plecionką.

Drugą grupą są skóry, które podzielić można na naturalne i ekologiczne. Pierwsze są trwalsze i bardziej komfortowe, ale też droższe, natomiast drugie tańsze, jednak mogą szybciej się niszczyć.

Jakie właściwości powinna mieć dobra tkanina obiciowa?

Wybierając obicia na krzesła, warto zwrócić uwagę na właściwości materiału. Mają one duże znaczenie dla jego wytrzymałości i konserwacji.

Warto poszukiwać materiałów, które są łatwe w czyszczeniu, dlatego zabrudzenia można usunąć z nich za pomocą szmatki z detergentem. Dostępne są również materiały o właściwościach hydrofobowych, co oznacza, że nie wchłaniają one płynów, dlatego również utrzymanie ich w czystości nie jest trudne.

By obicie na krzesła było trwałe, należy zwrócić uwagę na jego ścieralność określaną w cyklach Martindale’a. Im więcej cykli, tym bardziej wytrzymała będzie tkanina.

Dla wielu osób ważne jest również bezpieczeństwo. Warto wtedy sprawdzić, czy tkanina ma certyfikaty, na przykład dobrym wyborem będą materiały tapicerskie na krzesła z certyfikatem Oeko-Tex.

Gdzie kupić obicie na krzesła?

Materiały obiciowe można kupić w sklepach specjalizujących się w ich sprzedaży. Prezentują one klientom szeroką gamę produktów, które docinane są na wymiar.

Materiały tapicerskie sprzedawane są w sklepach stacjonarnych. Na miejscu można zobaczyć ich asortyment na żywo i porównać różne materiały.

Również Materiał obiciowy na krzesła można bardzo łatwo zamówić online. Aby wybrać odpowiednią tapicerkę, warto zdecydować się na wcześniejsze zakupienie próbek materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *