Jakie są rodzaje folii polietylenowej?

Folia polietylenowa to pełna nazwa produktu, który znacznie częściej nazywa się po prostu folią PE. Jest on produkowany z tworzywa sztucznego, od którego gęstości zależą cechy charakterystyczne ostatecznego produktu. Jakie są rodzaje folii? Co trzeba o nich wiedzieć?

HD folia polietylenowa producent – wariant najmocniejszy

Folia polietylenowa HDPE ma największą gęstość ze wszystkich folii PE. Do jej produkcji używa się polietylenu o zagęszczeniu od 0,94 do 0,96 g/cm³. Tak duża gęstość wpływa na dużą wytrzymałość folii oraz jej odporność na działanie czynników chemicznych i pary wodnej. Również temperatura jej topnienia jest wyższa niż w przypadku pozostałych rodzajów. Ta folia topi się dopiero w 125 stopniach Celsjusza. Dzięki temu folia polietylenowa zastosowanie ma bardzo szerokie. Produkuje się z niej pojemniki na olej opałowy, jednorazowe grube reklamówki, a nawet trwałe rury kanalizacyjne. Bardzo często występuje ona w mlecznym kolorze, bo jego uzyskanie jest łatwiejsze niż wyprodukowanie wersji bezbarwnej.

Folia MDPE

Ta folia to wariant pomiędzy folią HDPE i LDPE. Jest ona produkowana z polietylenu o gęstości mieszczącej się w przedziale 0,926 – 0,940 g/cm³. Jej cechy są pośrednie pomiędzy tymi charakteryzującymi grubą i cienką folię. Z tego powodu ma ona wiele zastosowań, choć częściej jednak używa się podstawowych wariantów folii PE.

Folia LDPE – folia o niskiej gęstości

Folia tego typu ma niską gęstość, czyli taką, która mieści się w przedziale 0,915 – 0,935 g/cm³. Folia jest w pełni przeźroczysta i bezwonna. Ma niską temperaturę topnienia, więc nie nadaje się do zgrzewania. Ta folia polietylenowa zastosowanie ma głównie jako materiał do produkcji jednorazowych foliówek takich jak do pakowania warzyw i owoców w sklepie lub pieczywa. Jest więc w powszechnym i codziennym użyciu. Folia LDPE jest także wykorzystywana do produkcji folii stretch, która świetnie sprawdza się przy pakowaniu różnego typu towarów. Jest elastyczna, mocna i skutecznie zabezpiecza towar przed wpływem czynników zewnętrznych. Folia polietylenowa producent może różnić się odrobinę od siebie w zależności od tego, jakie dodatki uszlachetniły ją w procesie produkcyjnym. Dzięki nim może ona być bardziej elastyczna lub lepiej się przyklejać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *