Kiedy kupować opał na zimę?

Zakup opału na zimę jest sporym wydatkiem dla każdego gospodarstwa domowego. Niestety nie da się tego uniknąć i chcąc czy nie trzeba przygotować się na zakup na przykład ekogroszku. Kiedy warto kupować opał?

Zakup przed rozpoczęciem sezonu

Najlepszym wyborem jest kupno opału w większej ilości. Ekogroszek hurt powinien zostać przez nas zakupiony już w lecie, a najlepiej na wiosnę, kiedy opał jest w najniższej cenie. Każdy producent ekogroszku swój produkt sprzedaje w tym czasie w cenach bardzo atrakcyjnych. Im jest bliżej okresu zimowego, tym ceny rosną. Zazwyczaj między ceną w okresie letnim, zimowym jest różnica nawet 20-30%. Jest to całkiem sporo tym bardziej, że potrzeba z reguły około 3-5 ton ekogroszku, aby ogrzać średniej wielkości dom jednorodzinny.

Czy kupować ekogroszek w marketach?

Sporo osób decyduje się na zakup ekogroszku w różnego rodzaju marketach. Często jest tam sprzedawany workowany koks, który swoją jakością znacznie odbiega od dobrego ekogroszku.Kaloryczność koksu jest niższa jednak cena skutecznie przyciąga do tego, aby taki opał na zimę zakupić. Jeśli chcemy jakikolwiek opał kupić w sklepie, to warto zwrócić uwagę na to jaką kaloryczność producent ekogroszku gwarantuje. Jeśli będzie ona niska, to darujmy sobie taki zakup.Opał z marketów nie musi być kiepskiej jakości. Jest on jednak z reguły droższy od tego, który możemy zakupić na składach z opałem. Ci, którym zabraknie kilkunastu worków w sezonie, zapewne kupią opał w markecie, ponieważ jest to wygodne. W przypadku dużych zakupów znacznie korzystniej jest zdecydować się na zakup na składzie opału.

Cena ekogroszku w roku 2018

W sezonie 2018/2019 ekogroszek jest naprawdę bardzo drogi. Nawet jeśli wybierzemy ekogroszek hurt to i tak trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 1000 złotych za tonę tego paliwa. W wielu przypadkach ceny są jeszcze wyższe. Oczywiście niektórzy oferują w sprzedaży ekogroszek w cenie 700-800 złotych za tonę, jest to jednak z reguły produkt o niskiej kaloryczności. Zdarza się również, że ekogroszkiem nazywany jest koks workowany, który pali się o wiele gorzej i wytwarza mniej ciepła.Jeśli więc chcemy kupić w tym sezonie zimowym dobrej jakości ekogroszek, to musimy liczyć się z kosztem minimum 1000 złotych za tonę tego paliwa. Im większą ilość zakupimy, tym zapewne mniejszą cenę zapłacimy za każde 1000 kilogramów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://www.alpari.com.pl/hurt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *