Jakie właściwości i zalety ma koks opałowy?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że koks workowany jest obecnie zaliczany do najczęściej stosowanych materiałów opałowych. Nie wszyscy jednak wiedzą, czym dokładnie wyróżnia się wspomniane paliwo. Jakie są jego najbardziej istotne atuty? Warto wiedzieć, że z roku na rok powstaje coraz większa liczba przedsiębiorstw, które mają w swojej ofercie sprzedaż koksu.

Czym dokładnie jest omawiany materiał opałowy?

Należy mieć świadomość, że koks powstaje na skutek koksowania węgla w odpowiednio skonstruowanym piecu. W celu uzyskania szaroczarnego materiału niezbędna będzie temperatura oscylująca od 600 do 1200 stopni Celsjusza oraz tlen i gazy spalinowe.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że można wyróżnić kilka rodzajów omawianego koksu. Świetnym przykładem może być wersja opałowa. Jest ona oczywiście wykorzystywana do ogrzewania prywatnych domów. Bardzo istotne znaczenie będą miały: właściwa instalacja i odpowiedni piec.

Najbardziej istotne atuty omawianego koksu

Koks ma zdecydowanie większą liczbę zalet, niż mogłoby się wydawać. Cechuje się przede wszystkim ogromną wydajnością. Osoby, które zaopatrzą się u sprawdzonego dystrybutora mogą mieć całkowitą pewność, że produkt posiada dużą wartość opałową. Godny uwagi jest również fakt, że stosunkowo wolno będzie następowało spalanie. Nie wszyscy również wiedzą, że koks w porównaniu do węgla nie będzie emitował zanieczyszczeń powietrza.

Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że z roku na rok coraz większa liczba firm ma w swojej ofercie sprzedaż koksu. Produkt jest bardzo przyjazdy dla środowiska. Do atutów tego materiału opałowego trzeba także zaliczyć łatwość w przechowywaniu. Osoby, które chciałyby zaopatrzyć się w większą ilość, powinny wyposażyć się w specjalne worki przeznaczone na węgiel.

Zakup i ceny koksu

Zdecydowanie najprostszym rozwiązaniem będzie zakup przez internet. Oczywiście ceny będą uzależnione od rodzaju koksu. Przeważnie tona materiału opałowego kosztuje 1400 złotych. Godny uwagi jest fakt, że w koks nie trzeba się zaopatrzyć w ilościach hurtowych.

Można bez większego problemu kupić koks workowany o mniejszej pojemności. Świetną opcją będzie dokładne zapoznanie się z ofertą poszczególnych dystrybutorów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Alpari.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *