Po co używa się preparatów do szamba?

Każdy, kto ma szambo wie, że wymaga ono pewnej uwago od właściciela. Nie wystarczy tylko je opróżniać, choć oczywiście jest to podstawowe działanie. Ważna jest też odpowiednio dobrana chemia do szamba. To właśnie ona pozwala na utrzymanie dobrych warunków sanitarnych. Po co się ich używa?

Środek do szamba jako sposób na oszczędność

Przede wszystkim preparaty do szamba pozwalają na zmniejszenie ilości osadu w zbiorniku. To bardzo ważny aspekt, którego nie można ignorować. Chemia do szamba zawiera w swoim składzie organizmy mikrobiologiczne, które odpowiadają za przyspieszenie rozkładu materii organicznej. Oznacza to zmniejszenie ilości osadów, które po prostu są trawione przez mikroorganizmy. Ludzkie nieczystości są dla nich pokarmem niezbędnym do przeżycia. Atutem dla właściciela szamba jest przede wszystkim oszczędności, które są generowane przez bakterie. Mniej osadów oznacza mniejszą częstotliwość wywozu. To z kolei są realne oszczędności. W końcu, każde wezwanie szambowozu to konkretne wydatki, które trzeba ponieść by móc normalnie korzystać z wody w swoim domu. Wystarczy wziąć pod uwagę jeden wywóz w ciągu miesiąca. Jego koszt może wynieść od 100 zł wzwyż. Zdarza się też, że wywozów trzeba zrobić więcej. Tymczasem środek do szamba kosztuje kilkanaście do kilkudziesięciu złotych. Bakterie same namnażają się w szambie, więc jedna aplikacja może wystarczyć nawet na pół roku działania.

Preparaty do szamba jako sposób na higienę

Kolejnym bardzo ważnym atutem stosowania środków do szamba jest to, że zmniejszają one niebezpieczeństwo sanitarne związane z posiadaniem zbiornika na nieczystości. Bakterie niwelują nieprzyjemne zapachy. Pomagają też usunąć kożuch, który często pojawia się na górnej powierzchni zwierciadła nieczystości. W kożuchu tym znajduje się sporo martwej materii organicznej, która rozkłada się i wydziela bardzo brzydkie zapachy. To one są najbardziej uciążliwe dla użytkowników szamba. Warto też zauważyć, że środek do szamba to preparat, który ma w składzie mikroorganizmy, które naturalnie występują w przyrodzie. W związku z tym, nie stanowią zagrożenia dla środowiska i ludzi, jeśli w jakiś sposób wejdą ze sobą w kontakt. Ta informacja powinna uspokoić wszystkich, którzy boją się stosować środków chemicznych w bliskim sąsiedztwie własnego domostwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *