Druk sublimacyjny – co warto wiedzieć?

Druk sublimacyjny zyskuje na popularności na całym świecie. To najnowocześniejsza technologia nanoszenia druku. W Polsce pojawia się coraz więcej firm oferujących sublimację. Takowy druk nanoszony jest na różnego typu przedmioty. Najczęściej jest to jednak odzież bądź szkło. Warto dowiedzieć się, czym cechuje się nadruk sublimacyjny.

Sublimacja druk

Okazuje się, że druk sublimacyjny cieszy się popularnością także pośród producentów gadżetów oraz upominków, gdyż pozwala na personalizację produktów ze szkła, metalu czy z ceramiki. Do tego dolicza się też tworzywa sztuczne. Warto zaznaczyć, że możliwość drukowania na różnych powierzchniach i kształtach produktów sprawia, że druk sublimacyjny jest idealnym rozwiązaniem dla producentów prezentów, upominków firmowych czy gadżetów reklamowych i wielu innych rzeczy. Co istotne, jednym z najistotniejszych atutów takiego druku jest jego ekologiczność. W praktyce jest taka, że tusze sublimacyjne są wodne i nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych. Dzięki temu proces sublimacji jest przyjazny dla środowiska naturalnego naszego planetu, co jest bardzo istotne w obecnych czasach.

Drukowanie nowoczesne

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że druk sublimacyjny jest też ekologiczny, gdyż tusze są trwałe i nie blakną w czasie. Pozwala to na produkcję najlepszej klasy trwałych wydruków. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że druk sublimacyjny ma jednak pewne ograniczenia. W praktyce jest tak, że technologia ta jest najskuteczniejsza na jasnych materiałach, ponieważ tusze sublimacyjne są transparentne i nie kryją podłoża. Oprócz tego proces sublimacji wymaga specjalistycznego sprzętu i wiedzy, dlatego druk sublimacyjny jest zazwyczaj wykonywany przez profesjonalne przedsiębiorstwa drukarskie. Druk sublimacyjny to zaawansowana i ekonomiczna technologia nanoszenia druku. Pozwala ona na trwałe i wysokiej jakości przeniesienie obrazu na materiał. Warto zaznaczyć, że w Polsce pojawia się coraz więcej firm oferujących nanoszenie druku sublimacyjnego. Tego typu usługa często oferowana jest w relatywnie niskiej cenie, co jest kwestią priorytetową dla wielu przedsiębiorców. Nadruk sublimacyjny jest trwały i najczęściej nanoszony na różnego typu koszulki czy kubki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *