Jakie są najpopularniejsze rodzaje komputerów przemysłowych?

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej bardzo wiele modeli komputerów przemysłowych, dlatego też osoby, które nie znają się na branży IT, mogą mieć duży problem, aby wybrać odpowiedni sprzęt. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie są najpopularniejsze rodzaje komputerów przemysłowych dostępnych na rynku i czym się wyróżniają.

Główne rodzaje komputerów przemysłowych

Jeżeli chodzi o najpopularniejsze komputery przemysłowe, to można wyróżnić jednostki jednopłytowe. Mowa tutaj oczywiście o komputerach SBC (ang. Single Board Computer), które najczęściej występują w zabudowanej wersji. Komputery tego typu umieszczane są we wzmocnionych i bardzo szczelnych obudowach, dzięki czemu poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach.

W branży przemysłowej dużym zainteresowaniem cieszą się także komputery modułowe COM (ang. Computer On Module). Olbrzymia popularność komputerów modułowych wynika przede wszystkim z ich szerokich możliwości. Dzięki odpowiedniej konfiguracji, można wybrać urządzenia idealnie dostosowane do konkretnych zadań. Sporym atutem jest także możliwość rozbudowy komputerów przemysłowych w dowolnym momencie.

Coraz częściej można zetknąć się także z komputerami typu box. Są to kompaktowe komputery przemysłowe, które dostępne są w wielu konfiguracjach do wyboru. Nowością na rynku są niezawodne komputery bezwentylatorowe, które z roku na rok zdobywają coraz szersze grono zadowolonych użytkowników. Dzięki solidnej obudowie komputery przemysłowe typu box, można wykorzystać praktycznie w każdym miejscu.

Moda na komputery panelowe

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że do komputerów przemysłowych zalicza się także komputery panelowe, które wyposażone są w nowoczesne ekrany wyróżniające się dużą odpornością na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Większość renomowanych producentów stosuje specjalne higieniczne powłoki szklane, dzięki którym komputery panelowe poradzą sobie w każdych warunkach.

W sprzedaży dostępne są nie tylko przemysłowe komputery do popularnych szaf Rack 19 cali, ale również komputery VESA, które wyposażone są w specjalne uchwyty VESA. Te drugie rozwiązanie jest doskonałym wyborem dla tych osób, które chcą zamontować komputer przemysłowy bezpośrednio na ramieniu (np. obok monitora).

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *