Wykorzystanie i charakterystyka żywicy poliuretanowej?

Można zaobserwować, że projektanci mieszkań i domów z roku na rok coraz częściej uwzględniają w aranżacjach różnego rodzaju posadzki z żywicy. Doskonałym przykładem może być żywica poliuretanowa. Jakie są największe zalety tego rozwiązania?

Charakterystyka

Do zdecydowanie najczęściej wymienianych zalet żywicy poliuretanowej należy zaliczyć jej elastyczność. W najprostszym możliwym ujęciu posadzka wykonana z tego materiału będzie cechowała się większą odpornością na obtarcia, rysy, mikropęknięcia czy uszkodzenia.

Nie można zapomnieć, że jest niezwykle wytrzymała. Chodzi tutaj przede wszystkim o promieniowanie UV oraz czynniki atmosferyczne. Nikogo nie powinien dziwić zatem fakt, że Żywica poliuretanowa wykorzystywana jest przy wykonywaniu kamiennych dywanów w zewnętrznych przestrzeniach.

Wykorzystanie żywicy poliuretanowej

Omawiany rodzaj żywicy świetnie zabezpieczy betonową powierzchnię. Rozwiązanie znalazło ogromne zastosowanie w garażach, pomieszczeniach technicznych czy przemyśle. Żywica doskonale zda egzamin praktycznie wszędzie, gdzie powierzchnia była wystawiona na większe obciążenia.

Godny uwagi jest fakt, że początkowo nie została odpowiednio doceniona atrakcyjna strona wizualna żywicy poliuretanowej. Koniecznie trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że w przypadku zastosowań przemysłowych nie były one najważniejsze. Prawdziwą wartość stanowiły bowiem parametry użytkowe.

Kamienne dywany z wykorzystaniem żywicy poliuretanowej

Warto zaznaczyć, że omawiany rodzaj żywicy zarówno świetnie sprawdzi się, jako spoiwo dla kamieni, ale również zapewnia trwałość powierzchni na lata. Należy mieć świadomość, że jest to najważniejszy materiał spajający. W najprostszym możliwym ujęciu doskonale będzie łączył się nie tylko z kwarcowymi, ale również marmurowymi otoczkami.

Nie można zapomnieć, że wiązanie surowców będzie odbywało się w stosunkowo krótkim czasie. Ponadto reakcja utwardzania zachodzi w ciągu zaledwie 4 godzin. W ten prosty sposób w przypadku otwartych przestrzeni ewentualne zmoknięcie posadzki będzie ograniczone do absolutnego minimum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *