Drzwi przesuwne – idealne do małych i wąskich korytarzy

W małych domach, gdzie metraż znacząco ogranicza możliwości designu, sprawdzają się ergonomiczne rozwiązania. Do takich zalicza się zaś drzwi przesuwne, które pozwalają zakryć wnęki na drobiazgi lub np. na ubrania.

Wiele drzwi na korytarzu i oszczędność miejsca

Dla właścicieli małych i wąskich korytarzy ich zagospodarowanie to często niemałe wyzwanie. Wówczas warto stosować drzwi przesuwne, które chętnie wybierają sami architekci wnętrz. Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na fakt, że w ten sposób można „zakryć” nawet niewymiarowe wnęki, wewnątrz których z powodzeniem można ukryć drobiazgi, ubrania sezonowe lub przedmioty, po które sięgamy raz na jakiś czas i nie chcemy by zajmowały miejsce np. w pokoju dziennym.Wąski korytarz nie oznacza, że drzwi przesuwne muszą być tylko jedne. Może ich być wiele, ponieważ nie zajmują miejsca przeznaczonego do przemieszczania się, ale przesuwają się wzdłuż ściany.

Zaletą jest również niemal bezkolizyjne działanie systemów, co jest i wygodne i praktyczne, kiedy mamy do czynienia z mieszkaniem w którym na co dzień porusza się wiele osób. Nie muszą one wchodzić sobie w drogę, a, co więcej, każda z nich może mieć do dyspozycji własną szafkę lub wnękę. Wówczas duża liczba drzwi przesuwnych sprawdzi się idealnie, pozwalając każdemu z domowników na prywatność w formie własnych szafek.

Przykłady drzwi przesuwnych wewnątrz korytarzy

Drzwi przesuwne, które z powodzeniem pozwalają zachować estetykę i nienaganny wygląd przestrzeni to np. drzwi na korytarzach wewnątrz szpitali i w przychodniach medycznych. Za nimi umieszcza się sprzęt medyczny i np. łóżka.W domach drzwi przesuwane to rozwiązanie stosowane do garderoby zlokalizowanej na korytarzach. Zwłaszcza na tych małych i wąskich korytarzach, drzwi przesuwne pozwalają zagospodarować przestrzeń w taki sposób, by zyskać maksymalnie dużo miejsca. Co istotne, nie kolidują z meblami, nie blokują przejścia i można za nimi schować różne przedmioty, także te, z których rzadko korzystamy i nie chcemy by zajmowały miejsce w pokoju dziennym lub np. w kuchni. Drzwi przesuwne mogą być umieszczane w wybranym rozmiarze i montowane nawet na minimalnej przestrzeni ściany. To rozwiązanie znacznie wygodniejsze niż zakup gotowych szaf, które mają ograniczone wymiary, nie zawsze pasujące do wnętrza i drzwi otwierane na bok, co przeszkadza w codziennym użytkowaniu przestrzeni, zwłaszcza gdy w mieszkaniu jest wiele osób. Drzwi przesuwne można otwierać pojedynczo, podwójnie lub np. naprzemiennie. Istnieje także możliwość mocowania ich na suficie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *