Gdzie wykorzystać żywicę poliuretanową?

Nie da się ukryć, że od pewnego czasu techniki tworzenia posadzek korzystają z konkretnych rozwiązań. Żywica poliuretanowa ma wiele atrakcyjnych właściwości, które gwarantują długoletnią satysfakcję z jej stosowania. W tym artykule wymienimy główne zalety żywicy poliuretanowej, a także podpowiemy, gdzie jest stosowana.

Czym jest poliuretanowa żywica?

Główne składniki materiału określanego jako poliuretan to izocjoniany połączone z wielowodorowym alkoholem, a także z dodatkiem innych składników, które mają wpływ na określone cechy materiału. Możliwe jest dostosowywanie materiału wedle potrzeb i do określonych warunków, ze względu na dostęp producentów do różnorodnych środków. Warto wspomnieć, że poliuretanowa żywica posiada bardzo wysoką elastyczność, przez co ciężko zadrapać taką powierzchnię. Szansa, że powstaną jakiekolwiek mikropęknięcia również jest mniejsza.

Właściwości posadzki

Takiej posadzce nie jest też straszne promieniowanie ultrafioletowe i środki chemiczne. Te wszystkie cechy powodują, że żywica jest idealna do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Przy budowie tarasów i balkonów ten typ powierzchni wykorzystywany jest bardzo często. Jeśli chodzi o warunki przemysłowe to można spotkać żywicę poliuretanową na halach produkcyjnych i na terenie zakładów pracy. Posadzka ma zapewniać właściwą przyczepność oraz stabilność, które są potrzebne do bezpiecznego poruszania się pracowników.

Bogate właściwości

Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się pozytywną opinią. Niektóre obiekty sportowe wykorzystują poliuretanową żywicę, żeby zapewnić optymalne warunki do uprawiania sportu. Znalazła zastosowanie także na placach zabaw, gdzie zapewnia miękką powierzchnię. Bogate właściwości adaptacyjne sprawiają, że żywica jest szeroko stosowana. Posadzkę można dopasować pod względem konkretnych parametrów, które mogą się zmieniać. Jest to materiał rozpatrywany w pierwszej kolejności, ponieważ cena jest niska, a wytrzymałość i odporność na zniszczenia dosyć duża.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *