Jakie są zalety rolet zewnętrznych elektrycznych?

Przed zakupem i montażem rolet zewnętrznych elektrycznych wiele osób zastanawia się nad tym, czy to się opłaca. Poniżej przedstawiono korzyści z ich posiadania.

Większe bezpieczeństwo lokalu

Rolety zewnętrzne elektryczne stanowią dodatkową barierę do przełamania przez ewentualnego włamywacza. Wiele z nich ma dodatkowe właściwości antywłamaniowe, dzięki czemu lepiej zabezpieczają lokal.

Ochrona szyby w przypadku działania zjawisk pogodowych, które mogłyby ją uszkodzić także jest łatwiejsza dzięki roletom zewnętrznym elektrycznym – zasłaniają szybę i uniemożliwiają uderzenie w nią bezpośrednio.

Niższe rachunki za ogrzewanie

Wzrost kosztów ogrzewania to w ostatnich latach problem większość gospodarstw domowych. W gruncie rzeczy niewiele jest możliwość ich zmniejszenia, bez jednoczesnego zmniejszania komfortu cieplnego w lokalu, ale jedynym z nich są właśnie rolety zewnętrzne elektryczne.

Szyby okienne, nawet w nowoczesnych i potrójnie szkliwionych oknach, są powierzchnią, przez którą mieszkanie bardzo szybko potrafi wytracić ciepło, co wynika z praw fizyki. Dzięki roletom elektrycznym zewnętrznym następuje to wolniej – raz, że stanowią izolację szyby i podmuchy wiatru oraz iska temperatura zewnętrzna nie oddziałują bezpośrednio na szybę. Dwa to kwestia izolacji samym powietrzem – między roletą zewnętrzną elektryczną a szybą powstaje wolna przestrzeń, w której zatrzymuje się ciepłe powietrze, nagrzewa się ono od mieszkania, a przez to lokal dłużej zatrzymuje wysoką temperaturę.

Większy komfort w mieszkaniu

Rolety zewnętrzne elektryczne nie tylko sprawiają, że ciepło z mieszkania ucieka znacznie wolniej niż gdyby ich nie było, ale także pomagają ochronić je przed zbytnim nagrzewaniem się. Zasunięte rolety zewnętrzne elektryczne sprawiają, że mniej promieni słonecznych dociera do mieszkania, stanowią dodatkową izolację na powierzchni okien. Dzięki temu latem, mimo ogromnych upałów na zewnątrz, w mieszkaniu może być przyjemnie chłodno. Może to także pozytywnie wpływać na okna – niektóre z nich, szczególnie o ciemnych okiennicach (antracytowych, grafitowych), wypaczają się pod wpływem gorąca, przez co mogą trudniej się otwierać i zamykać, a drzwi balkonowe stracić pion na łączeniu.

Komfort to jednak nie tylko temperatura w mieszkaniu, ale także głośność w nim. Dzięki roletom zewnętrznym elektrycznym w domu jest ciszej, ponieważ izolują dźwięki z zewnątrz. Ich montaż jest doskonałym pomysłem szczególnie w miejscach narażonych na dużą głośność – pobliża pętli tramwajowych, centra miast.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *