Wiercenie otworów w betonie – na jaki sprzęt postawić?

Bez porządnego sprzętu wiercenie otworów w betonie jest praktycznie niemożliwe. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na jakie narzędzia warto postawić, aby wiercenie w betonie cennik przebiegało sprawnie i bez zakłóceń.

Wysokiej jakości wiertarka

Przy betonie zwykłe wiertarki należy jak najszybciej schować do szafy. Lepiej sprawdzą się tutaj wiertarki udarowe, które poradzą sobie jedynie z dość miękkim betonem. Przy bardziej skomplikowanych pracach niezbędne jest użycie profesjonalnej młotowiertarki. Warto rozejrzeć się oczywiście za sprzętem wyposażonym w SDS. Udar pneumatyczny charakteryzuje się ruchami przód-tył. Przy obsłudze młotowiertarki pamiętać należy jedynie o tym, aby nie dociskać wiertła do ściany w którym wierci się otwór. Układ pneumatyczny skonstruowany został w taki sposób, aby samodzielnie dobrać odpowiednią siłę nacisku. Inaczej wygląda wiercenie otworu w przypadku udaru mechanicznego. W tym przypadku kluczem do sukcesu jest dociskanie młotowiertarki do ściany. Korzystanie z tego sprzętu wymaga nieco doświadczenia i siły.

Wysokiej jakości wiertła

Dobrej klasy wiertarka to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby postawić na solidne wiertła. W dzisiejszych czasach najlepiej sprawdzą się wiertła koronowe, które posiadają ostrza po zewnętrznej stronie. Warto rozejrzeć się za wiertłami, które dodatkowo zawierają elementy diamentowe, dzięki czemu znacząco wydłuży się ich żywotność. Przy dość niewielkich otworach wystarczą zwykłe wiertła widiowe. Warto wspomnieć również i o tym, aby unikać głowic samozaciskowych, które podczas wiercenia mogą niestety się poluzować.

Precyzyjne wiercenie otworów

Jeżeli wiercenie otworów w betonie musi być bardzo precyzyjne, to warto skorzystać z pomocy specjalnych ograniczników. Akcesoria tego typu przydać mogą się przede wszystkim podczas wiercenia w ścianie, gdzie jest ryzyko, że wiertło przebije się na drugą stronę. Dzięki ogranicznikom można ustawić idealną głębokość otworu. Ograniczniki jak łatwo się domyślić montuje się bezpośrednio na wiertle.

Czy warto kupić profesjonalny sprzęt?

Jeżeli wiercenie w betonie cennik wykonujemy bardzo często, to jak najbardziej warto postawić na wysokiej jakości młotowiertarkę. Jeżeli otwory wykonujemy jedynie okazjonalnie, to warto poszukać firmy, która specjalizuje się w dzierżawie tego sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *