Bezpieczny dowóz pracowników do pracy za granicą – podstawowe zasady

Trudno zweryfikować, czym tak naprawdę jest praca zagraniczna. Owszem, można wyjechać do pracy np. pod Berlinem, ale też można wyruszyć na daleką wyprawę do Hiszpanii! Tak czy owak, od strony logistycznej są to zupełnie inne kwestie, które – co ważne – warto uwzględnić w trakcie bezpiecznego organizowania przewozu pracowników do pracy.

Kierowca być musi

Jeśli transport jest realizowany na krótki dystans, to oczywiście wystarczy jeden kierowca. Jeśli jednak realizuje się go na większych odległościach, to w busie zawsze powinno siedzieć dwóch kierowców. Dzięki temu mogą się oni co cztery lub co sześć godzin zmieniać na fotelu kierowcy.

Zasada ta ma istotne znaczenie zwłaszcza nocą, gdyż zmęczenie zawsze może dać się we znaki. Drugi kierowca pomoże złapać oddech, zapewni bezpieczeństwo przejazdu i w razie potrzeby pomoże w wybraniu odpowiedniej drogi. Bądź co bądź, dwóch kierowców zawsze łatwiej poradzi sobie z taką trasą.

Doświadczony personel

Jeśli Dowóz pracowników do pracy
ma być realizowany w sposób bezpieczny i komfortowy, to muszą obsługiwać go doświadczeni kierowcy. Jeśli znają oni trasę i mają doświadczenie w poruszaniu się po określonych krajach, to jazda z nimi będzie prawdziwą przyjemnością. Gorzej, jeśli przewóz jest obsługiwany przez „nowego” kierowcę…

Doświadczenie ma istotne znaczenie w kontekście doboru trasy, zmniejszenia zużycia paliwa, a nawet skrócenia czasu podróży do absolutnego minimum. Mało tego, bezpieczna, zrównoważona i płynna przejażdżka busem, to również komfort dla pracowników i innych, przewożonych osób.

Certyfikacja i badania techniczne

Pojazd, za pomocą którego organizuje się dowóz pracowników do pracy, powinien posiadać stosowne certyfikaty i zaświadczenia, które potwierdzają jego bardzo dobry stan techniczny. Dzięki temu można mieć pewność, że ryzyko wypadku na trasie jest znikome.

Podsumowując, bezpieczeństwo przewozu pracowników do pracy zagranicznej zależy przede wszystkim od kierowcy. Kwestią drugorzędną jest stan techniczny pojazdu, choć – biorąc pod uwagę tak długie trasy – musi stać on na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *