Dlaczego palety h1 są najlepsze do przewożenia żywności?

Codziennie, nawet z bardzo odległych miejsc, tonami jest przewożona do naszych sklepów żywność, której transport wymaga przestrzegania szczególnych zasad ze względu na to, że jakość żywności ma bezpośredni związek z naszym zdrowiem. Czego używa się do takiego transportu?

Wytrzymałość i higiena, czyli paleta h1

Czym są palety higieniczne, na których w samochodach chłodniach są przewożone towary spożywcze? Otóż są to palety wykonane z trwałego, odpornego na temperatury i dezynfekcję tworzywa sztucznego. Dzięki temu można mieć pewność, że żywność jest zarówno przechowywana, jak i przewożona w bezpieczny sposób.

Jak przygotowuje się taką paletę do użycia? Jest ona wielorazowa, więc po każdym transporcie należy ją umyć po dużym ciśnieniem, a ponadto zabezpieczyć przed rozmnażaniem się bakterii, grzybów i pleśni. Tylko paleta h1 jest w stanie zapewnić takie bezpieczeństwo. Jakie jeszcze ma ona zalety?

Duża nośność i bezproblemowy transport

Palety h1 charakteryzują się możliwością znoszenia znacznych obciążeń, dlatego dzięki nim można bardzo dobrze wykorzystać przestrzeń zarówno w magazynie, jak i podczas transportu. Ponadto Palety higieniczne mają specjalną żebrowaną budowę, które nie tylko ułatwia utrzymanie ich w czystości.

Chodzi także o to, że podczas transportu towar nie będzie się przesuwał i spadał, co także ma ogromne znaczenie. Trzeba także podkreślić to, że palety h1 są całkowicie odporne na temperatury w zakresie od około 40 do -70 stopni Celsjusza, co czyni je niezbędnymi przy przewożeniu towarów chłodzonych i mrożonych. Omawiane palety są w pełni kompatybilne z wszelkimi maszynami służącymi do ich podnoszenia i układania.

Dlaczego palety plastikowe, a nie drewniane?

Oczywiście w wielu gałęziach przemysłu nadal stosuje się palety drewniane, jednakże można dostrzec zdecydowanie więcej zalet produktu z tworzywa sztucznego. Mowa nie tylko o higienie, która jest niezbędna przy transporcie żywności.

Chodzi także o opłacalność. Wiele palet drewnianych w czasie przeładunku ulega po prostu zniszczeniu, co sprawia, że ta inwestycja jest tak naprawdę jednorazowa. Wystarczy policzyć ile płaci się za taką paletę, którą stosuje się tylko raz. Palety z plastiku zaś bez przeszkód są używane wielokrotnie, co oznacza, że inwestycja w nie jest ponoszona tylko raz na wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *