Dlaczego warto zdecydować się na palety plastikowe?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba przedsiębiorców podejmuje decyzję o zaopatrzeniu firmy w palety plastikowe na rzecz drewnianych. Dostrzegają oni bowiem, że produkty w dłuższej perspektywie będą tańszym rozwiązaniem w porównaniu do drewnianych. Jakie są największe atuty plastikowych palet?

Czyszczenie oraz higiena

Producent palet plastikowych zadbał o to, by produkty były znacznie łatwiejsze w utrzymaniu czystości w porównaniu do drewnianych odpowiedników. Można je nie tylko i wyłącznie umyć, ale również dezynfekować, co umożliwia na zdecydowanie efektywniejsze wyeliminowanie ryzyka, które jest związane z pojawieniem się np. pleśni.

Ponadto produkcja Palet h1 zakłada, by do spełnienia określonych wymagań w zupełności wystarczyło ich umycie. Jak wiadomo w przypadku drewnianych odpowiedników konieczne jest poddawanie dodatkowym obróbkom termicznym i chemicznym, co przyczynia się do zwiększenia kosztów związanych z użytkowaniem. Należy mieć świadomość, że wykorzystywanie zanieczyszczonych palet może przyczynić się do bardzo kosztownych konsekwencji epidemiologicznych.

Ekologia oraz utylizacja

Przedsiębiorca kupując palety plastikowe musi również wziąć pod uwagę fakt, co dokładnie będzie działo się z wspomnianymi produktami w momencie, gdy niestety nie będą już mogły zostać wykorzystane. Producent palet plastikowych zakłada, by nie były one tak samo jak drewniane odpowiedniki tylko niepotrzebnymi odpadami.

Produkcja palet z omawianego materiału uwzględnia bowiem możliwość przetworzenia produktu, a następnie wykorzystania do nowszych palet. Warto zdawać sobie sprawę, że zarówno za granicą, jak i w Polsce stosowanie na co dzień palet plastikowych wiąże się przede wszystkim ze zmienieniem dotychczasowych przyzwyczajeń.

Trwałość palet plastikowych

Warto wiedzieć, że omawiane plastikowe palety są znacznie bardziej trwałe w porównaniu do drewnianych odpowiedników. Przedsiębiorcy doskonale zdają sobie sprawę, że drewniane palety bardzo często nie wytrzymują dłużej niż rok. Produktów z tworzywa sztucznego można z kolei używać nawet przez 10 lat.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na plastikowe palety?

Koniecznie należy sobie uświadomić, że korzystanie z drewnianych palet w magazynach automatycznych albo centrach dystrybucyjnych może doprowadzić do zakłócenia pracy przenośnika. Z kolei przestoje urządzeń przyczyniają się do zwiększenia się kosztów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *