Do czego służą nadstawki paletowe?

Ze względu na swoją funkcjonalność palety stały się jednymi z najpopularniejszych urządzeń wspierających transport. Po wprowadzeniu standardowych wymiarów europalety są wykorzystywane w wielu typach przewozów – są właściwie niezbędne do poprawnego funkcjonowania gospodarki. Nic więc dziwnego, że powstają dodatki, ułatwiające korzystanie z nich.

Jak rozbudować paletę

Popularność przewozu w stosach układanych na paletach spowodowało, że producenci i przewoźnicy rozbudowują system paletowy w zależności od aktualnych potrzeb transportowych. Dlatego powstały układane na paletach skrzynie przewozowe o standardowych wymiarach. Warto pamiętać, że przewozu wymagają różne towary, dlatego palety wykonane są z drewna lub innego materiału, bywają zabezpieczane przed substancjami chemicznymi lub wyposażone w specjalne pojemniki do przewozu płynów. Aby łatwiej przewozi towary powstały specjalistyczne nadstawki do palet. Zastosowanie wszelkiego rodzaju elementów, które rozbudowują paletę jest bardzo wydajne oraz przynosi korzyści gdy chodzi o transport i przechowywanie wielu materiałów.

Typu nadstawek do palet

Nadstawka paletowa to element, dzięki któremu można paletę zamienić w skrzynię w zależności od potrzebnej wielkości. Nadstawka paletowa wykonana jest z drewna połączonego zazwyczaj zawiasami dla łatwiejszego pakowania, montażu i demontażu. Rozmiar dopasowany jest to rozmiaru palety. Dzięki łatwemu demontażowi nadstawki do palet można wyjątkowo łatwo rozłączyć co przydaje się szczególnie w przypadku powracania przewozu z zupełnie innym ładunkiem. Skrzynie nie zajmują wtedy miejsca – oszczędza się się zatem pieniądze.

Kolejną zaletą nadstawek jest fakt, że są wykorzystywane wielokrotnie i zakup jest długoterminową inwestycją. Zdarza się, że nadstawki na palety mają dodatkowe metalowe okucia – zarówno do klasycznych jak niestandardowych nadstawek dostępne są różne akcesoria: przegrody, pokrywy – wszystko po to, by ułatwić transport. Nadstawki paletowe są doskonałym zabezpieczeniem na czas transportu lub przechowywania towarów. Zapewnienie bezpieczeństwa przewożonego towaru to bardzo ważny element planowania transportu, stąd wynika popularność jaką darzone są nadstawki na palety przez firmy transportowe. Ważna jest także elastyczność tego rozwiązania – pozwala ona na dopasowanie do wielu sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *