Drukowanie kodów kreskowych – co trzeba wiedzieć?

Kody kreskowy występują na każdym produkcie. To one umożliwiają identyfikację towarów. Powstają przy pomocy drukarki kodów kreskowych czyli inaczej drukarki etykiet. Warto wiedzieć, że nie tylko kody kreskowe można wydrukować przy pomocy urządzenia. O czym trzeba pamiętać wybierając idealną drukarkę?

Rodzaje drukarek

Drukarki etykiet dzielimy na dwa rodzaje. Drukarki termiczne oraz termotransferowe. Każda z tych rozwiązań ma swoje zalety, jak i wady.

Drukarka kodów kreskowych termiczna jest tańsza w użytkowaniu, nie wymaga ona kosztownej taśmy barwiącej Trzeba jednak mieć świadomość, że kody nią wykonane będą wyłącznie czarne. Ich trwałość również nie jest najwyższej jakości.

Drukarka kodów kreskowych termotransferowa jest urządzeniem droższym w eksploatacji. Warto jednak pamiętać, że posiada ona oba tryby drukowania, a ich trwałość jest dużo wyższa.

Wybierając drukarkę etykiet trzeba również rozważyć, czy niezbędna jest drukarka przemysłowa, która jest wytrzymała i szybka, czy wystarczy skoncentrować się na drukarce o mniejszej wydajności, która jest w stanie wykonać około 5 000 etykiet dziennie.

Wybierając drukarkę etykiet warto również rozpatrzyć sposób pracy drukarki. Mamy trzy możliwości pracy drukarki. Te które muszą pracować w ciągłym kontakcie z komputerem, drukarki półautomatyczne, które mogą zostać zaprogramowane przy pomocy programu komputerowego, a następnie pracować samodzielnie.

Automatyczna drukarka kodów kreskowych współpracuje z komputerem, a jednocześnie pozwala na prace samodzielną. Dzięki klawiaturze oraz wyświetlaczowi można pracować na niej samodzielnie.

Jak wykorzystać drukarki kolorowe?

Niewielkie firmy, których zapotrzebowanie na etykiety jest małe drukują kolorowe etykiety przy pomocy zwyczajnych drukarek do etykiet. Jest to zadanie wykonalne, ale efekty nie zawsze są zadowalające. Wykonanie większej ilości druku staje się wręcz niewykonalne.

Kolorowa drukarka kodów kreskowych sprawdzi się w wielu miejscach. Drukarki są dostosowane do pracy w biurach, urzędach, bibliotekach czy przedsiębiorstwach (spożywcze, farmaceutyczne czy kosmetyczne).

Kolorowe drukarki etykiet wykorzystamy do tworzenia paragonów, kuponów rabatowych, kart pokładowych oraz biletów.

Drukarki kodów kreskowych to urządzenia, które są niezbędne w wielu rodzajach działalności. Wybór odpowiedniego urządzenia pozwoli usprawnić prace i osiągnąć zadowalające efekty. Warto pamiętać, że drukowanie kodów kreskowych to nie jedyne zadanie, z jakim jest w stanie poradzić sobie drukarka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *