Pojemniki logistyczne

Pojemniki to bardzo ważny element w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa i całej logistyki procesów w firmie. Pojemniki to podstawowa jednostka działania w firmie, z jej wykorzystaniem odbywają się wszystkie procesy zachodzące w magazynie lub na halach produkcyjnych. Pojemniki powinny w stu procentach odpowiadać realizowanym procesom i w pełni je wspomagać. Do różnych procesów wykorzystywane mogą być różne pojemniki, o różnych funkcjach, kształtach i wykonane z różnych tworzyw. Od przebiegu procesu zależą wymagania dotyczące pojemników i skrzyń logistycznych. Jakie pojemniki wykorzystuje się do realizacji jakich procesów?

Pojemniki plastikowe

Pojemniki z tworzywa sztucznego są co prawda niezbyt wytrzymałe na towary ciężkie i duże, uginają się pod ciężarem i mogą być słabo odporne na działanie wysokich temperatur. Mimo wszystko zajmują ważne miejsce w logistyce a przede wszystkim w procesach magazynowych. Pojemniki lub skrzynie plastikowe służą między innymi do przechowywania drobnych przedmiotów, na przykład śrubek, gwoździ czy innych drobnych przedmiotów. Idealnie nadają się również do wspomagania procesów kompletacji, sortowanie multi order gdzie do każdego pojemnika kompletowane jest osobne zamówienia klienta.

Pojemniki metalowe Gitterbox

Pojemniki metalowe są dużo bardziej odporne na działanie temperatury oraz odporne na ciężary. Wykorzystywane są więc do przechowywania i transportowania cięższych i większych przedmiotów. Gitterbox transport ułatwiają również manipulację na towarach, przystosowane są do pracy magazynu, do pracy wózków widłowych. Posiadają standardowe wymiary i kształty, wymiarami dostosowane są na przykład do palet. Kosze metalowe Gitterbox są optymalnym rozwiązaniem do obsługi procesów logistycznych w firmie.

Wykorzystywanie pojemników w procesach logistycznych i magazynowych jest bardzo ważne. Odpowiedni sposób przechowywania i transportu towarów to podstawowa sprawa. Praca na jednostkach transportowych i ładunkowych jest podstawą działania systemów informatycznych oraz tworzenia dokumentów, standardów paletyzacji i innych procesów w firmie. Warto zastanowić się nad wprowadzeniem do realizacji procesów pojemników czy to plastikowych czy to Gitterbox. Pojemniki znacznie wspomagają pracę ludzi i maszyn w halach magazynowych i produkcyjnych w przedsiębiorstwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *