Skrzynie magazynowe i pojemniki – co trzeba o nich wiedzieć?

Skrzynie magazynowe są prawdziwym ułatwieniem dla producentów różnego rodzaju towarów. Służą głównie do przechowywania produktów. Dzięki swojej konstrukcji optymalizują także ich przechowywanie, ponieważ zaprojektowane są tak, aby zmieścić jak najwięcej towarów. Można je wkładać jedną w drugą, kiedy są puste, a to pozwala zaoszczędzić sporo miejsca.

Gdzie wykorzystuje się skrzynki magazynowe?

Skrzynie magazynowe wykonane są z tworzyw sztucznych, są dość lekkie i bardzo trwałe. Większość z nich jest bezpieczna lub neutralna dla produktów spożywczych. Posiadają atesty, które dopuszczają je do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Wszystkie te cechy sprawiają, że skrzynie magazynowe chętnie wykorzystuje się w różnych branżach, nie tylko w spożywczej. Można je także wykorzystać do transportu.

Pojemniki magazynowe – do czego służą?

Pojemniki magazynowe wykonane z plastiku znajdują wiele zastosowań w przemyśle. Pojemniki te mogą być z pokrywą, gniazdowe, albo skrzyniopalety. Dzięki nim można swobodnie układać towar w stosy, chronią także produkty podczas przechowywania i transportu.Pojemników magazynowych używa się również podczas sortowania produktów, w czasie kompletowania zamówień, albo archiwizacji wszelkiego rodzaju dokumentów. Ich dodatkową zaleta jest to, że łatwo je utrzymać w czystości. Mogą być w różnych rozmiarach, ażurowe, z pokrywami lub bez.

Jakie jeszcze mogą być skrzynie magazynowe i pojemniki?

Magazynowanie towarów, nie tylko spożywczych, powinno odbywać się w ściśle określonych warunkach i z zachowaniem pewnych zasad. Pojemniki magazynowe i skrzynie powinny być łatwe do czyszczenia, najlepiej z gładkimi ściankami. Dobrze także, aby miały uchwyty, które będą sporym ułatwieniem podczas transportu.Pojemniki te mogą być także dedykowane i zaprojektowane tak, jak klient sobie życzy. Są to kuwety różnego rodzaju, tace transportowe, skrzynki z przegrodami. Ich rozmiary i kształty, a także możliwości można również zaprojektować tak, aby były zgodne z wytycznymi klienta.

Pojemniki VDA i skrzynki przegrodowe – dla kogo są przeznaczone?

Pojemniki magazynowe VDA wykorzystuje się w przemyśle motoryzacyjnym i najczęściej służą do przechowywania drobnych elementów. Natomiast skrzynki przegrodowe są najczęściej wykorzystywane w przemyśle piwowarskim i rozlewniczym. Mają pełne ścianki, na których można umieszczać etykiety, a niektóre mają okienka, dzięki którym można sprawdzić ich zawartość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *