Zakup przecinarki taśmowej do metalu

Przecinarka taśmowa do metalu znalazła szerokie zastosowanie w przemyśle. Jest to urządzenie, które w ostatnim czasie cieszy się naprawdę bardzo dużym zainteresowaniem. Warto też podkreślić, że w warunkach domowych również używana jest przecinarka. Takie narzędzie przyda się nie tylko w profesjonalnym warsztacie, ale również w przydomowym garażu.

Zalety przecinarki taśmowej

W tym artykule podpowiemy, co warto wiedzieć przed zakupem przecinarki, a także jaki sprzęt jest godny polecenia. Przecinarka taśmowa do metalu to urządzenie, które umożliwia obróbkę oraz docinanie elementów ze stali, żeliwa oraz miedzi.

Wśród przykładowych elementów można wymienić kątowniki, rury oraz pręty. Można wyróżnić dwa podstawowe rodzaje stołowych przecinarek, czyli taśmowe oraz tarczowe. Wykorzystują je zarówno doświadczeni mechanicy, jak i początkujący majsterkowicze.

Zasilanie przecinarki

Warto dodać, że napięciem znamionowym 230V jest najczęściej zasilana elektryczna przecinarka do metalu. Z kolei trójfazowym napięciem 400V zasilane są większe oraz mocniejsze przecinarki tarczowe i taśmowe. Zawsze trzeba wybierać sprzęt, który będzie najlepiej dostosowany do osobistych preferencji oraz potrzeb użytkownika.

Dokładne zaplanowanie wszystkich działań znacząco ułatwia pracę. Nawet mało doświadczone i początkujące osoby powinny sobie poradzić z obsługą tokarki, ponieważ nie jest zbytnio skomplikowana. Automatyczne przecinarki taśmowe do metalu używane są najczęściej w przemyśle.

Etapy obróbki metalu

Najlepiej od razu zaprogramować wszystkie etapy obróbki metalu, ponieważ dzięki temu prace będą szły zdecydowanie szybciej. Nie występuje też operator, więc czynnik ludzki jest ograniczony do całkowitego minimum. Dlatego też liczba błędów jest znacząco mniejsza. Nie trzeba się martwić o jakość tokarki, ponieważ urządzenia produkowane są z naprawdę wytrzymałych materiałów.

Każde urządzenie posiada tensometr zegarowy, czyli specjalny czujnik, który mierzy naciąg taśmy. Na rynku dostępne są także przecinarki tarczowe, które stosuje się przy obróbce profili oraz rur. Tego typu tokarki zużywają się jednak szybciej, dlatego po pewnym czasie trzeba je wymieniać. Przecinarki taśmowe najlepiej sprawdzą się przy prętach. Wybór przecinarki zależy też od zamierzonego efektu. Użytkowanie tokarki nie jest kosztowne, ale trzeba pamiętać o regularnej wymianie płynu do chłodzenia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Top Poręba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *