Analizatory dla każdego

Każdy z nas potrzebuje ciepła, które dostarczy komfortu życia w czterech ścianach. Istnieje duża ilość różnego rodzaju źródeł energii cieplnej, które są w stanie spełnić nasze oczekiwania. Warto jednak mieć świadomość tego, że w Polsce cały czas bardzo popularnym rozwiązaniem jest kominek, który powinien być dla nas bezpieczny.

Co trzeba sprawdzać?

Przyglądając się bliżej problematyce ogrzewania w domu, prędzej czy później natkniemy się na zagadnienie takie jak analizatory spalin. Do czego więc służą i komu tak naprawdę mogą się przydać? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, gdyż wszystko zależy od rodzaju analizatora oraz tego, jakie pomiary miałby zostać wykonane.Najczęstszym odbiorcom produktów takich jak analizatory spalin, są niewątpliwie kominiarze. Ich zadaniem jest między innymi okresowe sprawdzanie stanu instalacji ciepłowniczych zainstalowanych w naszym domu, głównie pod kątem szczelności, drożności oraz sprawdzenia ewentualnych i bardzo zarazem niebezpiecznych wycieków tlenku węgla.

Analizatory spalin różnego rodzaju

Warto mieć świadomość tego, że w momencie kiedy mówimy o analizatorach spalin, to tak naprawdę możemy mieć bardzo duże rzeczy na myśli. W pierwszej kolejności trzeba powiedzieć o standardowych miernikach poziomu czadu, które są wykorzystywane przez kominiarzy.Oprócz pomiaru tlenku węgla, możemy również dokonywać przy pomocy analizatorów spalin pomiarów stężenia tlenków siarki w spalinach, tlenków azotów, czy też poziomu tlenu przy pomocy konkretnego analizatora spalin, zwanego sondą lambda.

Zastanów się nad zakupem czegoś dla siebie

Pomimo tego, że większa ilość takiego produktu jak analizatory spalin jest raczej przeznaczona dla wyspecjalizowanego grona odbiorców, to warto mieć świadomość tego, że istnieją takie wersje wspomnianego elementu, które przydadzą się praktycznie każdemu. Punktowe mierniki poziomu tlenku węgla powinny być standardem w każdym domu, gdzie odbywa się jakikolwiek proces spalania.

Oprócz wspomnianego miernika, warto zastanowić się jeszcze nad czujnikiem poziomu merkaptanu czy też gazu ziemnego, w odniesieniu do palników gazowych, które mogą posiadać różnego rodzaju nieszczelności – w końcu lepiej dmuchać na zimne!

Analizatory spalin dostępne są w ofercie Pascal s.c..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *