Dlaczego warto zdecydować się na palety plastikowe?

Warto wiedzieć, że palety plastikowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Oczywiście menadżerowie, a także właściciele firm transportowych bardzo często zastanawiają się czy palety z tworzywa sztucznego nie będą w dłuższej perspektywie droższe od swoich drewnianych odpowiedników. Jakie są zdecydowanie największe atuty plastikowych palet?

Higiena i czyszczenie

Należy przede wszystkim mieć świadomość, że palety plastikowe są znacznie prostsze jeżeli chodzi o utrzymanie czystości w porównaniu do drewnianych palet. Można je bowiem zarówno myć, jak i dezynfekować. Umożliwia to na zdecydowanie efektywniejsze eliminowanie ryzyka związanego z pojawieniem się pleśni.

Warto podkreślić, że w większości branż wystarczy umycie omawianych palet, by mogły spełniać określone wymagania. Jak wiadomo palety drewniane muszą być poddawane także obróbkom termicznym czy chemicznym, co wpływa na zwiększenie kosztów użytkowania.

Utylizacja a ekologia

Producent palet plastikowych przewidział, co będzie można zrobić później z produktami, które już nie będą nadawały się do dalszego wykorzystania. Koniecznie należy bowiem zaznaczyć, że palety plastikowe w porównaniu do drewnianych nie będą zupełnie niepotrzebnymi odpadami.

Produkcja palet plastikowych zakłada bowiem możliwość przetworzenia omawianych produktów, a później wykorzystanie ich do nowszych palet lub innych wyrobów z tworzywa sztucznego. Oczywiście koniecznie należy zaznaczyć, że obecnie wykorzystywanie plastikowych palet ma związek nie tylko ze zmianą przyzwyczajeń, ale również standardów w branży logistycznej.

Trwałość palet plastikowych

Producent palet plastikowych oczywiście musi dbać o trwałość swoich produktów. Nie wszyscy mają świadomość, że palety drewniane przeważnie nie są w stanie wytrzymać dłużej niż rok. Produkcja palet plastikowych zakłada z kolei, że produkty mogą być z powodzeniem stosowane nawet przez 10 lat.

Dlaczego jeszcze rekomendowane jest wykorzystywanie plastikowych palet?

Warto przede wszystkim wiedzieć, że stosowanie drewnianych palet w magazynach automatycznych czy centrach dystrybucyjnych może przyczynić się do zakłócenia pracy przenośnika. Ponadto koniecznie należy zaznaczyć, że różnego rodzaju przestoje urządzeń czy linii transportowych doprowadzają zarówno do zwiększenia kosztów, jak i oddziałują na wydłużenie się czasu związanego z realizacją zleceń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *