Wygodne w użyciu i uniwersalne pilarki taśmowe

Różnego rodzaju piły i pilarki są niezbędne praktycznie w każdym warsztacie. Wybierając odpowiednią dla siebie warto zwrócić uwagę na pilarki taśmowe, które są stosunkowo łatwe w obsłudze, a dodatkowo bardzo precyzyjne. Wystarczy dobrać odpowiedni do swoich potrzeb model, aby zapewnić sobie komfort w podczas codziennej pracy.

Pilarka taśmowa do metalu – sposób działania i zastosowanie

Pilarka taśmowa jest urządzeniem o napędzie mechanicznym, i już na pierwszy rzut oka wyróżnia się zastosowaniem metalowej, ząbkowanej taśmy, która zaczepiona jest na dwóch, trzech, a czasami nawet czterech obracających się kołach.

Łatwość obsługi oraz uniwersalność tych urządzeń sprawiają, że są one często wybierane zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Odpowiednio dobrany model pozwala na precyzyjną obróbkę drewna oraz twardszych materiałów, takich jak metale czy tworzywa sztuczne.

Pilarka taśmowa do metalu – moc silnika

Pilarki metalowe są napędzane przy pomocy silników elektrycznych lub spalinowych. Ich moc znacznie różni się w zależności od konkretnego modelu. Oczywiście pilarki z silnikami o mniejszej mocy są zazwyczaj dostępne w atrakcyjniejszej cenie, natomiast są często również mniej trwałe.

Decydując się na pilarkę o konkretnej mocy silnika należy przede wszystkim wziąć pod uwagę częstotliwość z jaką będzie ona wykorzystywana oraz rodzaj materiału jaki będzie najczęściej poddawany obróbce.

Pilarka taśmowa do metalu – praktyczne funkcje

Podstawowymi parametrami, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze pilarki taśmowej są z całą pewnością moc silnika i materiał, z którego została wykonana taśma tnąca. Jednak wiele pilarek posiada dodatkowe funkcje, które mogą okazać się bardzo przydatne zwłaszcza przy częstym użytkowaniu.

Bardzo praktyczne są pilarki, które posiadają możliwość regulacji stołu roboczego. Często możliwe jest dopasowanie zarówno wysokości, jak i kąta jego ułożenia, co znacząco wpływa na komfort pracy.

Warto również zwrócić uwagę na parametry, które będą decydowały o precyzyjności urządzenia, a co za tym idzie końcowym efekcie pracy. Bardzo duży wpływ na precyzję ma między innymi promień krzywizny czy rodzaj oraz sposób ułożenia zastosowanych prowadnic.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy TOP Poręba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *