Wykładziny przemysłowe dywanowe: parametry, zastosowanie, wzory

Do kategorii wykładzin przemysłowych zalicza się szeroką gamę produktów. Wśród nich bardzo popularne są wykładziny dywanowe, które dostępne są w wielu wariantach. Jakie mają właściwości i zastosowanie? Kiedy stosowane są najczęściej?

Budowa i rodzaje dywanowych wykładzin przemysłowych

Dywanowa wykładzina przemysłowa jest materiałem podłogowym składającym się z osnowy oraz z runa. Do jej produkcji najczęściej używane są włókna sztuczne, na przykład poliamid albo polipropylen. Można zakupić ją w dwóch wariantach – w rolkach oraz w płytkach.

Najczęściej wykładzina dywanowa przemysłowa ma runo w formie pętelkowej albo welurowej. Charakteryzuje się najczęściej niskim runem o wysokości około 3-5 mm, co ułatwia utrzymanie jej w czystości.

W porównaniu do domowych wykładzin Wykładziny przemysłowe tego typu charakteryzują się wyższą odpornością na starcie, co wyrażone jest także w ich wyższej klasie użytkowej. Należy uwzględnić ją przy wyborze odpowiedniej wykładziny do danego obiektu i intensywności jego użytkowania.

Jakie właściwości mają wykładziny dywanowe przemysłowe?

Dywanowe wykładziny przemysłowe wyróżniają się przede wszystkim wysokim poziomem komfortu. Ze względu na obecność runa są one wygodniejsze w użytkowaniu od wykładzin przemysłowych elastycznych.

Wykładziny dywanowe przemysłowe mogą także wykazywać właściwości trudnopalne – należy wówczas uwzględnić klasę trudnopalności wykładziny i wymogi PPOŻ. obiektu, w którym ma być ona zastosowana.

Kolejną istotną kwestią jest antystatyczność wykładziny. Wykładzina przemysłowa dywanowa o właściwościach antystatycznych zapobiega powstawaniu wyładowań elektrycznych podczas jej użytkowania.

Wykładzina przemysłowa dywanowa – zastosowanie

Najczęściej wykładziny dywanowe przemysłowe używane są w biurach, gdzie zapewniają maksymalny komfort użytkowania.

Ponadto wykładzina dywanowa może być wykorzystana w innych obiektach, na przykład w urzędach, punktach usługowych, obiektach oświatowych, dlatego ma szerokie zastosowanie.

Wzory przemysłowych wykładzin dywanowych

Dywanowe wykładziny przemysłowe można zakupić w różnych wzorach, dzięki czemu mogą być one dopasowane do stylu aranżacji wnętrza. Bardzo popularne są wykładziny w odcieniach neutralnych, na przykład szarym, beżowym, brązowym.

Wykładziny dywanowe w różnych wzorach i kolorach mogą być także łączone, na przykład w biurach typu open space, aby wyznaczyć strefy pracy i przejścia komunikacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *