Dlaczego warto przestawić się na ekogroszek?

Ekogroszek jest odmianą paliwa wytwarzanego z węgla brunatnego bądź częściej nawet węgla kamiennego. Używa się go w specjalistycznych piecach niskoemisyjnych, w których to jest on oczywiście spalany, stając się podstawowym źródłem ciepła dla budynku. Dostawca ekogroszku jest więc dostawcą rozwiązania pomagającego w ochronie środowiska.

Problemy z zanieczyszczeniem powietrza

Stale wzrastający poziom zanieczyszczenia powietrza jest naprawdę poważnym problemem, którego nie wolno ludziom bagatelizować. Trzeba z nim właśnie zawalczyć, póki jeszcze jest to możliwe i póki dalej mamy szansę na to, by zapobiec drastycznemu namnożeniu się pyłów oraz różnych innych szkodliwych substancji.

Problem ten staje się szczególnie mocno dostrzegalny w okresie jesienno-zimowym, czyli w typowym sezonie grzewczym. Wtedy właśnie poziom zanieczyszczenia powietrza osiąga niepokojące stadium i w wielu miejscach zaczyna poważnie przekraczać ustalone normy.

Istota walki z zanieczyszczeniami

Produkty dostawcy ekogroszku nie są tak popularne jak zwykły węgiel. Węgiel jest prostu tańszy, dlatego ludzie wolą używać na co dzień właśnie tego surowca, bo zresztą często wydaje się im, że przerzucenie się na ekogroszek i tak nie będzie mieć żadnego większego sensu. To błędne myślenie. Gdyby wszyscy zaczęli używać ekogroszku, zanieczyszczeń byłoby znacznie mniej. Zmniejszyłby się też poziom smogu, z którym w tym momencie nasz kraj ma olbrzymi problem.

Wiadome jest natomiast, że wysoki poziom smogu przyczynia się do rozwoju różnych chorób i jest bezpośrednio związany z częstszym występowaniem udarów mózgu, zatorów oraz zawałów serca. Można więc powiedzieć, że dostawca ekogroszku działa prozdrowotnie. Zapewnia ludziom rozwiązania, które pozwalają im dbać o nich samych.

Różnice między węglem a ekogroszkiem

Czy jednak ekogroszek rzeczywiście jest surowcem ekologicznym? Nie da się tego stwierdzić w stu procentach, ale z całą pewnością trzeba przyznać, że każdorazowo jest on dużo lepszym wyborem od „zwykłego” węgla.

Ekogroszek tworzony jest z wysokojakościowego surowca. Surowiec ten poddawany jest różnym obróbkom, które dbają o jego czystość. Koniec końców podczas spalania ekogroszku nie dochodzi do wydzielenia się dużej ilości zanieczyszczeń i to jest właśnie główna jego zaleta.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Alpari.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *