Pilarka do metalu

Metal jest materiałem niezbędnych w obecnych czasach. Nic więc dziwnego, że urządzenia przeznaczone do obróbki metali cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wykorzystywane są one w przemyśle blacharskim, jak i na placach budowy. Dlatego właśnie na rynku pojawia się coraz więcej pilarek do metalu.

Pilarka taśmowa

Pilarka taśmowa do metalu to nic innego jak urządzenie wyposażone w ząbkowaną taśmę, która porusza się po obwodzie zamkniętym. Taśma zębata znakomicie radzi sobie z przecinaniem blach czy rur, dlatego znakomicie sprawdzi się na placach budowy, gdzie niejednokrotnie potrzebne jest szybkie przecięcie elementów zbrojeniowych czy blach.

Przenośna pilarka taśmowa do metalu posiada odsłonięty wyłącznie jeden element tnący. Z reguły ma on szerokość między 4 a 17 cm. W przypadku pilarek ręcznych ich głębokość cięcia nie przekracza na ogół 20 cm. Dużą zaletą ręcznych pilarek taśmowych jest możliwość wymiany zużytej taśmy bez konieczności wykorzystywania dodatkowych narzędzi. Specjalny mechanizm umożliwiający szybką i sprawną wymianę znacząco wpływa na komfort użytkowania takiej pilarki.

Zalety pilarek taśmowych

Pilarki taśmowe do metalu są mniej popularne od swoich tarczowych odpowiedników. Jednak taśmowe pilarki zyskują coraz większe uznanie ze względu na swoją wydajność. Niejednokrotnie zdarza się, że dobrej jakości przenośna pilarka może uzyskać prędkość nawet 180 m/min.

W przypadku pilarek stacjonarnych zakupić można modele o wielu dodatkowych funkcjach. W przypadku dużych elementów konieczne jest użycie stacjonarnych pilarek. Często zdarza się jednak, że zakupić można pilarki pneumatyczne. Narzędzie takie współpracując z dobrej jakości kompresorem, może być niezwykle wydajne.

Wysokiej jakości stacjonarna pilarka

Warsztaty specjalizujące się w obróbce metalu niejednokrotnie wyposażone są w wysokiej jakości pilarki. Pilarki taśmowe do metalu stosowane w zakładach blacharskich posiadają wiele dodatkowych elementów wyposażenia umożliwiających bardzo precyzyjne cięcie.

Coraz częściej zdarza się, że pilarki stacjonarne wyposażone są również w imadła obrotowe ułatwiające pracę z dużymi i ciężkimi elementami. Wielu właścicieli warsztatów decyduje się na zakup pilarek wyposażonych w specjalne prowadnice oraz możliwość regulowania kąta odchylenia. Wszystkie te udogodnienia umożliwiają obróbkę skomplikowanych kształtów w dość dużym tempie.

Obrabianie metali nie należy do zadań łatwych. Dlatego na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń umożliwiających szybkie i precyzyjne cięcia metalu. Pilarka taśmowa to urządzenie cieszące się coraz większą popularnością ze względu na bardzo dużą wydajność. Dodatkowo szybka wymiana ostrzy w pilarkach przenośnych często bywa niezbędna na placu budowy, gdzie liczy się każda chwila.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy TOP Poręba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *