Jak wybrać ekogroszek?

Wśród właścicieli kotłów ciepłowniczych dużą popularnością cieszy się ekogroszek. Warto więc wiedzieć, czemu to paliwo zyskało aż tak duże uznanie i poznać kilka porad dotyczących zakupu tego rodzaju opału.

Co to jest ekogroszek?

Sama nazwa, to handlowe określenie paliwa węglowego, które jest przeznaczone dla użytkowników kotłów retortowych z podajnikiem mechanicznym. Ekogroszek z powodzeniem można stosować również w kotłach zasypowych rusztowych, a nawet w piecach kaflowych.

Dla kogo sprawdzi się ekogroszek?

Paliwo to jest nowoczesne i ekologiczne. Typową opcją staje się więc Ekogroszek hurt, ponieważ jest to paliwo sprawdzające się wśród wymagających klientów używających go całą zimę. Zarówno u klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Ważne jednak, by wybierać produkty dobrej jakości, a więc najlepiej od renomowanych producentów.

Na co zwrócić uwagę przed kupieniem ekogroszku?

Bardzo ważne są oczywiście elementy jego specyfikacji. Ekogroszek to węgiel frakcji 5-25 mm. Charakteryzuje go wysoka kaloryczność oraz wartość opałowa. Stoi ona na poziomie co najmniej 24MJ/kg. Dużą zaletą ekogroszku są: niska zawartość siarki (mniej niż 1,2%), a także niska zawartość wilgoci (mniej niż 15%). Ilość popiołu to co najwyżej 12%, natomiast współczynnik RI wynosi poniżej 25. Jeśli chodzi o ekogroszek hurt, to w trakcie jego wyboru, zawsze trzeba mieć na uwadze to, że wysokiej klasy wyrób nie powinien zawierać kamienia i węgla brunatnego. Nie powinien on także przekraczać norm ilości nadziarna i podziarna. Po sprawdzeniu tego typu parametrów można z powodzeniem kupić to ekologiczne paliwo opałowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *