zakuwanie lin stalowych

Profesjonalne zakuwanie lin stalowych – co trzeba wiedzieć?

Oryginalne liny stalowe wykorzystywane są w wielu branżach, dlatego też cieszą się one tak dużym zainteresowaniem. Wytrzymałe linki stalowe idealnie sprawdzą się przede wszystkim w maszynach budowlanych. W dużej mierze to właśnie one pełnią rolę lin nośnych oraz niezawodnych lin do dźwigów i żurawi.

Jak w rzeczywistości wygląda zakuwanie lin stalowych?

Liny stalowe, jak powszechnie wiadomo służą głównie do mocowania ładunków i produkcji niezawodnych zawiesi. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby wykorzystać je jako profesjonalne odciągi w różnorodnych konstrukcjach budowlanych.

Zakuwanie lin stalowych najczęściej odbywa się poprzez zastosowanie specjalnych pras hydraulicznych. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto postawić na certyfikowane prasy, które są w 100% zgodne z najnowszymi normami (PN-EN 13411-8). W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji można wybrać linki ocynkowane, nierdzewne albo wytrzymałe linki z rdzeniem stalowym.

Jakie akcesoria i narzędzia wykorzystywane są do zakuwania linek stalowych?

Do zakuwania lin stalowych najczęściej wykorzystuje się specjalne zaciski aluminiowe, miedziane, stalowe albo nierdzewne. W dużej mierze to właśnie dzięki wysokiej jakości zaciskom można uzyskać niespotykaną trwałość przy tworzeniu zawiesi.

Przy wyborze osprzętu do zakuwania warto zwrócić szczególną uwagę na siłę zgniotu, dzięki czemu bez problemu będzie można zaciskać liny stalowe. Profesjonalne zakuwarki poradzą sobie nawet ze skomplikowanymi elementami okrągłymi. Nowoczesne prasy można wykorzystać również do zakuwania tulejek aluminiowych na linach stalowych.

Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie zakuwać liny stalowe, mogą skorzystać z pomocy odpowiednich fachowców. Na rynku jest wiele rzetelnych firm, które oferują kompleksowe zakuwanie lin stalowych. Najlepsze firmy oferują dodatkowo zaciskanie stoperów, pętli, kausz. Możliwe jest także zaciskanie lin z rdzeniem organicznym oraz zakuwanie lin czarnych, które są dodatkowo ocynkowane.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Cecho

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *