Odpady – problem, który trzeba rozwiązać

Świat zalewają góry śmieci. Jest to duży problem, szczególnie, że wiele odpadów jest szkodliwych dla środowiska. Niektóre mogą być groźne dla zdrowia i życia.

Po co jest klasyfikacja odpadów?

Problem śmieci wciąż narasta. Aby choć trochę ułatwić i uporządkować gospodarkę odpadami, wszystkie śmieci muszą być sklasyfikowane.Klasyfikacja odpadów dzieli śmieci na odpowiednie grupy, podgrupy i rodzaje. Zależą one m.in. od miejsca powstania odpadu, jego składu i właściwości.

Co robić ze śmieciami?

Klasyfikacja odpadów pozwala na lepszą gospodarkę odpadami. Już przy zgłoszeniu do firmy zajmującej się odpadami wiadomo, czy nadają się one np. do recyklingu czy też trzeba je składować.Często stosuje się także spalanie odpadów w specjalnych spalarniach. Otrzymane ciepło można wykorzystać do produkcji energii elektrycznej lub do innych celów. Odpady biodegradowalne można kompostować.

Domowe śmieci też są problemem

Śmieci produkuje każdy człowiek, nawet niemowlak. Dzięki odpowiedniemu stylowi życia można nieco zmniejszyć ich ilość.Śmieci komunalne powinny być zawsze odpowiednio posegregowane. Wiele z nich można poddać recyklingowi, co przynosi korzyści nie tylko środowisku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *